Müslüman, zeki, çevik ve ahlaklı!

Müslüman, zeki, çevik ve ahlaklı!.13452
  • Giriş : 09.01.2009 / 09:20:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:36:24

İsrail'in Gazze katliamına tepki. Sevilla'nın dünyaca ünlü Müslüman oyuncusu Kanoute golünü attı ve...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İsrail'e 'en anlamlı protesto' ve Filistinlilere 'en anlamlı destek' yeşil sahaladan geldi. İspanya'nın takımında oynayan dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Frederic Kanoute attığı golden sonra İsrail'i binlerce kişinin önünde protesto etti.

Kanoute, dün akşam oynanan İspanya Kral Kupası mücadelesinde Deportivo de La Coruna'ya gol attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan siyah tişörtünü seyircilere gösterdi.

2-1 galip geldikleri maçın 40. dakikasında takımının 2'inci golünü atan Kanoute sevinci yaşarken formasını kaldırdı ve altına giydiği üstünde İngilizce, Arapça, İspanyolca ve Çince Filistin yazan tişörtünü gösterdi. Kanoute'nin bu protestosuna Brezilyalı ve Katolik olan takım arkadaşı Luis Faibiano'dan da destek gördü.

Müslüman kimliğini her fırsatta gözler önüne seren Kanoute, daha önce takımının formada bahis sitesinin reklamı olduğu için sahaya çıkmak istememiş ve reklamsız forma ile sahaya çıkmıştı. Kanout ayrıca, Sevilla kentindeki göçmen Müslümanların kullandığı ancak kontratı bittiği için satışa çıkarılan camiyi satın almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*