'Müslüman Sol' hareket sanal alemde

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Eski CHP’li Ertuğrul Günay ile eski FP’li Mehmet Bekaroğlu’nun öncülük ettiği “Müslüman Sol” hareket, Yeni Siyaset Girişimi adıyla ilk örgütlenmesini internet ortamında yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öncülüğünü Eski CHP’li Ertuğrul Günay’la eski FP’li Mehmet Bekaroğlu’nun yaptığı “Müslüman Sol” hareket, Yeni Siyaset Girişimi adıyla ilk örgütlenmesini sanal alemde yaptı.

Günay ve Bekaroğlu’nun yeni bir siyasi partiyi de hedefleyen ve “Müslüman Sol” diye nitelenen çalışmasının, kendi resmi internet sitesi oluşturuldu. Site, hareketin resmi adı olan Yeni Siyaset Girişimi tanımına uygun olarak, “yenisiyasetgirisimi.org” adıyla kuruldu.

Sitede hareketin “Siyaseti değiştirmek, devleti demokratikleştirmek, insanı özgürleştirmek” başlıklı çağrı metnine yer verildi. Çağrı metninin yanı sıra girişimin temel değerler olarak kabul ettiği “Ekmek ve Onur” sloganları altında, “Özgürlük, adalet, dayanışma, bağımsızlık, katılım, saydamlık, gelişim” kavramlarına vurgu yapıldı. Sitede girişimin kabul ettiği temel yaklaşımlar ve hedeflerin yanı sıra çağrı metnine imza koyarak bir tür girişimin ilk kurucuları konumunda olanların isimleri de yayınlandı.

Günay ve Bekaroğlu’nun açıklamalarına da yer verilen sitede, girişimin kendi iç haberleşmesi ve bundan sonra partileşme de dahil nasıl bir süreç izlenmesi gerektiğine ilişkin tartışmaların yürütülmesi hedefleniyor. Tartışmaların ardından Türkiye genelinde toplantılar ve katılımın sağlanması için bilgilendirme çalışmalarının yürütülmesi hedefleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious