Müslümanlar kutsal topraklara akın ediyor

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Hac vazifesini yerine getirmek için dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan Müslümanlar kafileler ve gruplar halinde Mekke ve Medine'den oluşan kutsal topraklara gelmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özellikle Asya ve Afrika kıtasında bulunan Müslümanlar kara deniz ve hava yoluyla şimdiden kutsal topraklara gelirken, Suudi Arabistan'a yakın bölgelerde yaşayan Müslümanlar ise Kurban Bayramı'na yakın zamanda gelmeye başlayacaklar.

Ülkelerin çıkış noktalarında yaptıkları niyetlere göre kutsal topraklarda ibadetlerini yapan dünya Müslümanlarının bazıları haclıklarına niyet ederek Hac dönemi boyunca ihramda kalırken Türkiye'den gelen vatandaşlar ise temettüye niyet ederek umrelerinin ardından Kabe'yi tavaflarının ve Merve ve Safa tepelerini arasındaki yürüyüşlerinin ardından ihramdan çıkıyor.

Vakitlerinin büyük bölümünü Kabe'de tavaf ederek ve namaz kılarak geçiren Müslümanlardan başta Türk hacı adayları olmak üzere Endonezya, Malezya, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Senegal ve Nijeryalı hacı adayları Kabe'nin dışında kutsal mekanları ziyaret ederek Peygamber efendimizin ayak bastığı topraklarda dualarda bulunuyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious