Müslümanların yapamadığını kim yaptı?

Müslümanların yapamadığını kim yaptı?.8249
  • Giriş : 15.01.2009 / 14:00:00
  • Güncelleme : 15.01.2009 / 12:54:39

Gazze kaatliamlarına en sert tepkiyi Dünya'nın öbür ucundan bakın hangi HRISTİYAN ülke gösterdi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Gazze Şeridi'ne saldırıları nedeniyle ülkesinin İsrail ile diplomatik ilişkileri kesme kararı aldığını belirtti.
Morales, ayrıca İsrail hükümet yetkililerinin soykırımla suçlanması için Uluslararası Ceza Mahkemesine başvuracağını açıkladı.

Evo Morales, hükümet sarayında ülkesindeki diplomatlara hitaben yaptığı konuşmada, ülkesinin İsrail ile ilişkilerini kesme kararını bildirdi.

İsrail'in saldırılarının, dünya barışını ciddi biçimde tehdit ettiğini belirten Morales, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve kabinesinin kovuşturmaya uğraması çağrısında bulundu.

BM Güvenlik Konseyinin krize tepkisini yetersiz bulan Morales, konsey için "Güvensizlik Konseyi" ifadesini kullandı ve BM Genel Kurulunun Gazze saldırılarını kınaması gerektiğini kaydetti.

Morales, Gazze saldırılarını durdurmaması nedeniyle de İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in elinden Nobel Barış Ödülünün alınması gerektiğini söyledi.

Bolivya'nın solcu Devlet Başkanı Morales'ten bir hafa önce de müttefiki Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ülkesinin İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesmişti. Chavez, Gazze saldırılarını protesto etmek için 6 Ocakta İsrail büyükelçisini sınır dışı etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*