Muş'ta 100 öğrenci sütten zehirlendi

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Muş'ta Sungu İlköğretim Okulu'ndaki öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtılan sütten zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öğrenciler tarafından sütün içilmesinin ardından karın ağrısı ve mide bulantısı görülen 100 öğrenci Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Öğrencilere yapılan müdahale sonrasında 10 öğrenci müşahede altında tutulurken diğer öğrenciler velilerine teslim edilerek evlerine gönderildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı Dr. Mustafa Altaş, korkulacak ve hayati tehlikesi olan bir vakanın olmadığını belirterek, panik yapılmaması gerektiğini söyledi.

Evlerine gönderilen öğrencilerin karın Ağrı ve mide bulantısı gözlenmesi halinde hastaneye getirilmesi uyarısında bulunan Altaş, "Hastanemize Sungu İlköğretim Okulu'ndan 100 öğrenci süt zahirlenmesinden dolayı getirildi. Yapılan tehkiklerde öğrencilerin hiç bir hayati tehlikesinin bulunmadığı gözlendi. Sağlık durumu iyi olan öğrenciler ayakta tedavi erilerek velilerine teslim edildi. 10 öğrenciye ise suram takılarak müşahade alttına alındı. Süt nümunesi alınarak Sağlık ve Tarım İl Müdürlükleri tarafından inceleme başlatıldı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious