Muş'ta 13 kişi gözaltına alındı

Muş'ta 13 kişi gözaltına alındı.13797
  • Giriş : 30.06.2009 / 11:19:00

Muş'ta, 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan iki aile arasındaki silahlı kavganın ardından 13 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, merkeze bağlı Mescitli köyünde iki akraba aile arasında yaşanan ve Hüseyin Yüksel (45), oğulları Masum Yüksel (25) ve Mithat Yüksel (20) ile köy muhtarı Emin Yıldırak'ın (40) ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın ardından başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Olayla ilgili olarak 13 kişinin gözaltına alındığı, söz konusu kişilerden 10'unun ifadelerinin alınmasına İl Jandarma Alay Komutanlığında devam edildiği, zanlılardan yaralı olanlardan 2'sinin Elazığ Devlet Hastanesinde, 1'inin de Muş Devlet Hastanesinde tedavi altında olduğu öğrenildi.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ SÜRÜYOR

Bu arada, yaşanan olayın ardından, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından köyde alınan güvenlik tedbirleri de devam ediyor.

Vali Vekili İlyas Gün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, böyle bir olayın yaşanmasında en önemli etkenlerden birisinin ''cehalet'' olduğunu belirterek, devlet olarak köyde yeni olayların yaşanmaması için gereken tedbirlerin alındığını ifade etti.

''Vatandaşlarımızın taziyelerini rahat bir şekilde yapmaları için köyde aldığımız güvenlik tedbirleri sürüyor'' diyen Gün, şöyle devam etti:

''Yaşanan olayda ölen köyün yeni ve eski muhtarı bizim mesai arkadaşımızdı. Birlikte güzel çalışmalarımız oldu. Çok üzgünüz. Olayın yaşandığı günden itibaren devlet olarak yeni olayların yaşanmaması için tedbirlerimizi aldık. Olayın sebebi çok basit. Köyde halen insanlar şokta. Ortak kanaat, cahillik oldu. Benzer olayların yaşanmaması için herkesin duyarlı olmasını istiyoruz.''

Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından her iki aileye de gıda yardımı yapıldı.

Öte yandan, babası ve 2 ağabeyini kaybeden ve olayın ardından zaman zaman fenalık geçiren bedensel engelli Maşallah Yüksel'i (14), annesi Sabire Yüksel ve diğer yakınları sakinleştirmeye çalışıyor.

Muş'un merkeze bağlı Mescitli köyünde iki akraba aile arasında 27 Haziranda arazi anlaşmazlığından çıkan silahlı kavgada Hüseyin Yüksel (45), oğulları Masum (25) ve Mithat Yüksel (20) ile köy muhtarı Emin Yıldırak (40) ölmüş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*