Mustafa Balbay ve paşalarda son durum ne?

Mustafa Balbay ve paşalarda son durum ne?.13753
  • Giriş : 05.07.2008 / 15:21:00

"Ergenekon" soruşturması kapsamında ATO Başkanı Sinan Aygün tutuklandı. Gözler diğer zanlılarda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

“Ergenekon” soruşturması kapsamında ATO Başkanı Sinan Aygün’ün de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı, 3 kişi serbest bırakıldı. Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Şener Eruygur ile gazeteci Mustafa Balbay ise adliyeye sevk edildi.

BALBAY VE PAŞALARIN TUTUKLANMASI İSTENDİ

Tutuklanması talebiyle mahkemeye gönderilen emekli Tümamiral İlker Güven, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve Osman Gürbüz'ün de aralarında bulunduğu 6 kişinin mahkemedeki işlemleri devam ediyor.

ERUYGUR'UN MORALİ ÇOK İYİ

Ergenekon soruşturması kapsamında savcıya ifade verdiği sırada rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan emekli Orgeneral Şener Eruygur, tedavisinin tamamlanmasının ardından tekrar Beşiktaş'taki adliyeye sevk edildi. Şener Eruygur'un avukatı Filiz Esen, "İfade vermeye mahkemeye gidecek. Morali çok iyi. Hiçbir problem yok. Hastanedeki arkadaşlar çok ilgilendi" dedi.

Bu kişiler dışında tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilince rahatsızlanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kemal Aydın ve kardeşi Neriman Aydın'ın da tedavisi tamamlandı. Aydın kardeşler daha sonra yeniden adliyeye getirilerek mahkemeye çıkartıldı.

MÜTERCİMLER VE TÜRKKAN SERBEST

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilenlerden yazar Erol Mütercimler ile Türkiye Gençlik Birliğinin (TGB) önceki Genel Başkanı Adnan Türkkan, savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Sorgusu sırasında kendisine, yapılan telefon görüşmelerinin sorulduğunu ifade eden Türkkan, bunların yasal ve dernek faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen görüşmeler olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious