Mustafa Balbay ve Sinan Aygün adliyeye getirildi

Mustafa Balbay ve Sinan Aygün adliyeye getirildi.19282
  • Giriş : 04.07.2008 / 12:01:00
  • Güncelleme : 04.07.2008 / 12:10:27

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay dahil 8 kişi daha adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınanlardan bir grup, 5 minibüsle İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Beşiktaş'taki özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu adliyede görevli İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Bu kişilerden bazıları daha sonra 5 polis minibüslerine bindirilerek Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Şüpheliler daha sonra söz konusu araçların, adliyenin hakim ve savcıların kullandığı kapısına kadar yaklaştırılmasının ardından içeri alındı.

Şüphelilerin adliyeye sevk edilirken adliye binası önünde ve çevresinde ''Çevik Kuvvet'' görevlileri ile diğer polislerce yoğun güvenlik önlemi alındı. Ayrıca bazı binaların çatılarında da uzun namlulu silahlarla görev yapan ''Özel Tim'' mensuplarının bulunduğu gözlendi.

Soruşturmaya ilişkin bu kişiler ile gözaltına alınarak dün adliyeye gönderilen Barbaros Hayrettin Altıntaş tutuklanmış; Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Büyükçelebi, İşçi Partisi Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı Tunç Akkoç, Siyami Yalçın, Murat Avar ve Hamza Demir mahkemece salıverilmişti.

Bu kişiler dışında, olaya ilişkin Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de yer aldığı 48 kişi tutuklu bulunuyor.

ADLİYEYE SEVK EDİLENLER ARASINDA AYGÜN DE VAR

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında gözaltına alınan ATO Başkanı Sinan Aygün'ün de aralarında bulunduğu 8 kişi adliyeye gönderildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 kişi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

Bu kişiler arasında ATO Başkanı Sinan Aygün, Birol Başaran, Kemal Aydın ve Yazar Erol Mütercimler, Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın da yer aldığı bildirildi.

MUSTAFA BALBAY DA ADLİYEDE

''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında adliyeye sevk edilen ve ATO Başkanı Sinan Aygün'ün de aralarında bulunduğu 8 kişi arasında, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın de yer aldığı kaydedildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgu ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edilen 8 kişinin savcılıktaki işlemleri sürüyor.

Bu kişiler arasında ATO Başkanı Sinan Aygün, Birol Başaran, Kemal Aydın ve Yazar Erol Mütercimler, Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın da bulunduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious