Mustafa Bayram serbest bırakıldı

  • Giriş : 10.02.2007 / 00:00:00

Kamu ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla aranan eski Van milletvekili Mustafa Bayram ile oğlu Hakan Hişar Bayram, Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adliyeye sevk edilen Hakan Hişar Bayram tutuklandı, Mustafa Bayram serbest bırakıldı.
Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz ay Van Emniyet Müdürlüğü tarafından 9 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "İhale" operasyonu kapsamında aranan eski Van Milletvekili Mustafa Bayram ve oğlu Hişar Bayram, avukatları ile birlikte Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine gelerek, teslim oldu. Mustafa Bayram ve oğlu daha sonra Van Adliyesi'ne sevk edildi.

Mustafa Bayram ve oğlu, Cumhuriyet Savcısı Akın Karakaş'a yaklaşık 4 saat ifade verdikten sonra tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemede ifade veren Hişar Bayram, "örgüt kapsamında ihaleye fesat karıştırmak", "örgüte üye olmak", "ihale kanununa muhalefet etmek" ve "cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak" suçlarından tutuklanırken, eski milletvekili babası Mustafa Bayram tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mustafa Bayram, adliye çıkışında gazetecilerin sorularına karşılık vermezken, Avukat Hüsnü Ayhan kısa bir açıklama yaptı.

2006 yılında Milletvekili Mustafa Bayram'ın oğulları Edremit ilçesi eski Belediye Başkanı Hecer ile Kemal Bayram, amcaoğulları Ahmet Bayram'ı öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine konulmuşlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious