Mustafa Bayram'ın oğulları tutuklandı

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Van eski milletvekili Mustafa Bayram'ın oğulları, yeğen cinayeti zanlısı olarak sorgulanıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ahmet Bayram'ın öldürülmesi olayıyla ilgili gözaltına alınarak dün akşam avukatı nezaretinde polis tarafından sorgulandı. Van Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan sorgulamaya sabah saatlerinde soruşturmayı yürüten savcı Fatih Koçak da katıldı. Günboyu sorgusu devam eden Bayram kardeşler akşam saatlerinde 'Adam öldürmek" suçundan tutuklanma istemi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildiler.

Bayram kardeşlerin nöbetçi mahkemede yapılan yargılamasından 'Adam öldürmek' suçundan tutuklanma kararı çıktı. Karar sonrası kameralara açıklama yapmaktan kaçınan Avukat Serbülent Özavcı, müvekkillerinin sadece tutuklandıklarını söylemekle yetindi. Hecer Bayram ise "Allah büyük. Adalet tecelli edecektir" şeklinde konuşarak suçsuz olduklarını dile getirdi. Zanlılar polis nezaretinde elleri kelepçeli olarak Van Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrollerinden sonra cezaevine gönderildiler.

Öte yandan dün akşam zanlıların yakalanması için Edremit'te 4 eve yapılan baskında Hecer Bayram'ın korumaları olduğu belirtilen Musa Bayram ve Cellaleddin Balakan ise evlerinde kaleşnikof marka silah ve ruhsatsız tabanca bulunudğu için mahkemeye sevk edilmişti. Korumalar ise nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Mustafa Bayram'ın yeğeni Ahmet Bayram, Edremit ilçesindeki evinde 27 Eylül 2006 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmiş, olayın failleri yakalanamamıştı. Eski milletvekili Bayram, yeğeninin öldürülmesinin ardından olayın kan davasına dönüştüğü mesajını vermişti.

Mustafa Bayram, Van'da 1995-1999 yılları arasında milletvekilliği yaptı. Bayram son olarak 7 Temmuz 2004 tarihinde uyuşturucu nedeniyle gözaltına alınan oğlu Hamit Bayram'ı Van Bölge Trafik Müdürlüğüne gerçekleştirdiği bir baskınla kaçırdığı gerekçesiyle tutuklanmış daha sonra tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious