Mustafa Denizli: Bir ilki başardık

Mustafa Denizli: Bir ilki başardık.13589
  • Giriş : 28.02.2009 / 00:07:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, kendileri için zorluk derecesi yüksek bir maçı kazandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizli, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, tahmin ettikleri gibi karşılaşmanın zor geçtiğini ifade ederek, ''Bu akşam iki takımın tarihinde bir ilki başardık. Kısa bir tarih olmasına rağmen 3 maçta da galibiyetimiz yoktu. Belki 2 yıldır bu maçta oynayan oyuncularımız adına bir baskı vardı. Hafta içinde teorik çalışmalarda bunları atlatmaya çalıştık'' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un, büyük takımlarla oynadığı maçlarda ne denli başarılı olduğunu bildiklerini ifade eden Denizli, ''Zorluk derecesi yüksek bir maçı kazandık. İlk yarıda üretken olamadık. Fizik olarak 90 dakikayı çıkaramayacak durumda olan arkadaşlarımız var, ama onlara bu fırsatı vermek zorundayım. 60. dakikadan sonra mutlak bir hakimiyetimiz vardı. Belki üretken değildik, ama zor bir maçı kazandık'' dedi.

SÜRPRİZLER YAŞANABİLİR Mİ?

Geçen hafta ligde sürpriz sonuçlar alındığının hatırlatılıp, bu hafta da aynı sürprizlerin yaşanıp yaşanmayacağının sorulması üzerine Denizli, şunları söyledi:

''Geriye baktığımızda, her maçta enteresan sonuçlar çıkıyor. Beklememem saflık olur. Her takımın, her takımı yenebildiği ligde bunlar olur. 2 haftadır kazanıp rahat bir hafta sonu geçiriyoruz. Rakiplerin oyunlarını bekleyeceğiz, ama onlar bizi ilgilendirmiyor. Biz düşündüklerimizi yaptığımızda, sezon sonunda isteğimiz yerde oluruz.''

''68-73 PUAN ARASI''

Ankara'da, biri Fortis Türkiye Kupası, biri de ligde olmak üzere 2 maç oynayacaklarını ve ikinci yarının en önemli haftalarından birinin kendilerini beklediğini kaydeden Denizli, ligdeki şampiyonluk baraj puanının kaç olabileceği sorusuna, ''Şu anda gözüken 68 ile 73 puan aralığında olması. Bunlar tamamen yaklaşık bir değer ifade ederler. Her takım, limitlerinin üzerinde puan kaybına uğradı. Türkiye liglerinde şampiyonluğun gerçek kazanım puanı maç başına 2.2 puandır, ama bu seneki tablo 2 puanın bile yeterli olacağını gösteriyor'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*