Mustafa Denizli operasyonu!

Mustafa Denizli operasyonu!.13589
  • Giriş : 01.01.2009 / 16:42:00

Mustafa Denizli'nin aldığı önlemler şampiyonluğa giden yolda gemileri yaktığının göstergesi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'ın teknik direktörü Mustafa Denizli, ilk yarıda alınan başarısız sonuçların ardından şampiyonluğa ulaşmak için sert tedbirler almaya başladı. İşte Denizli'nin "Gemileri yaktı" yorumlarını beraberinde getiren söylem ve eylemleri:

1 Mustafa Denizli, başkan Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmede "26. haftada lideriz ve bu sezon şampiyon olacağız. Benim bundan hiç kuşkum yok. Ama sizin, camianın ve de taraftarın desteğine ihtiyacımız var. Bu desteği sağlamanız gerekiyor. Takımda da bazı değişiklikler yapacağım. Bu konudaki kararlarımın aynen tarafınızdan uygulanmasını istiyorum" dedi.

2 Futbolcularıyla yaptığı toplantıda "Önümüzde zor bir süreç var. Şampiyonluğa inanmayan bu takımda asla kalamaz. Herkesten inanç ve özveri istiyorum. Biz bu yıl şampiyon olacağız. Herkes buna kalpten inansın" uyarısında bulundu.

3 Takımda oynatamayacağını düşündüğü Emre Özkan, Ali Tandoğan ve Batuhan Karadeniz'i gönderdi. Bu futbolcuları takımdan göndererek, geldiği gün söylediği, "Benim ideal kadrom 20 kişi olmalı" sözünü de böylece yerine getirmiş oldu. Seric'in de bir an önce yollanmasını istedi. Hırvat oyuncu için "gereksiz" diyen Mustafa Denizli, Cisse'nin de ilişkisinin kesilebileceğini kulübe rapor etti. Bu iki oyuncunun gönderilmesi halinde de yerlerine yabancı transfer ya da transferler istedi ve bunun şart olduğunu ifade etti.

ESKİ ÇALIŞANLARI KOVDU

4 "Bu takımın asıl patronu benim. Ben de kendi ekibimle çalışırım. Geldiğim gün bunu gerçekleştirememiştim" diyerek, sağlık ekibinin bir bölümünü değiştirdi. Tam 13 yıldır Beşiktaş'ta görev yapan fizyoterapist Cem Türker, dokuz yıldır kulüpte çalışan Murat Şahinoğlu ile Türker Şahin'in görevine son verdi. Siyah-beyazlılar, bu üç emektar isme "Hocamız bundan sonra kendi ekibiyle çalışmak istiyor. Bu kendisinin şahsi kararı" dedi ve tüm sosyal haklarını eksiksizce vererek ilişkilerini kesti. Onların yerine Mustafa Denizli'nin eskiden de birlikte çalıştığı üç fizyoterapist Aşkın Dede, Mesut Semali ve Adem Çalı'yı sağlık ekibine takviye olarak aldı. İşte tüm bu yaşananlar, "Tek patron benim" mesajının üstüne şampiyonluk sözü veren teknik direktör Mustafa Denizli'nin şampiyonluğa giden yolda gemileri yaktığının göstergesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*