Mustafa Denizli'ye ödül!

Mustafa Denizli'ye ödül!.12482
  • Giriş : 21.04.2009 / 23:31:00

"İnsanlar yaşarken de anılmalıdır" ödülleri sahiplerini buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin (TÜRFAD) geleneksel ''İnsanlar yaşarken de anılmalıdır'' ödülleri verildi. Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen törende, türlü branşlarda 50 kişiye ödül dağıtıldı. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ''Bürokrat ve Spor Yöneticisi'', UEFA Başkanı Michel Platini, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli ise ''Hasan Doğan Özel Hizmet Onur Ödülü''nü aldılar.
TÜRFAD Genel Başkanı Yılmaz Tokatlı, törende yaptığı konuşmada, onur konuğu olarak davet ettikleri UEFA Başkanı Michel Platini'nin, bir teşekkür mektubu göndererek, yoğun işleri nedeniyle katılamayacağını bildirdiğini söyledi.

Platini'nin ödülünü UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in elinden alırken, Devlet Bakanı Başesgioğlu'na ödülünü, TÜRFAD Genel Başkanı Tokatlı ve eski bakan Ali Şevki Erek birlikte verdi.

Başesgioğlu, aldığı plaketin ardından yaptığı açıklamada, bu organizasyonla Türk sporuna hizmet eden spor adamlarını belleklerde yeniden hatırlattıkları için Tokatlı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, ''Ödüle layık görülen spor ailemizin saygın temsilcilerini yürekten kutluyorum'' dedi.

Futbol Federasyonu Başkanı Özgener'e ödülünü, TÜRFAD Genel Başkanı Yılmaz Tokatlı verdi. Törene, takımıyla kampta olduğu için katılamayan teknik direktör Mustafa Denizli'nin ödülü, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Yalçın'a verildi. Merhum Hasan Doğan için eşi Aysel Doğan'a verilecek ödülü ise törene katılan Hasan Doğan'ın kardeşi Hüseyin Doğan aldı.

Bu arada saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından yapılan barkovizyon gösteriminden sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gece için gönderdiği telgraf okundu.

Branşlarına göre ödüle layık görülen spor adamları şunlar:

1- Hasan Doğan Özel Hizmet Onur Ödülü: Michel Platini, Mahmut Özgener, Mustafa Denizli, Turan Sarıgülle, Dursun Seyis
2- Bürokrat ve spor yöneticisi: Murat Başesgioğlu, Ali Şevki Erek, Turgay Atasü, Mesut Parlak, Vedat Bayram, Bahri Vreskala, Ali Tozkonmaz
3- Spor kulüp yöneticisi: Abdullah Kiğılı, Mehmet Cansun, Ergun Gürsoy, Fahrettin Curoğlu, Yılmaz Ekergil, İsmail Uyanık
4- Futbol hakemi ve gözlemci: Erkan Göksel, Güngör Tuncel, Yusuf Namoğlu, Nihat Güner, Sadık Deda, İsmail Hendek, Necmi Temizel
5- Teknik direktörler ve eğetimciler: Altan Tetik, Teoman Yamanlar, Cevdet Soyluoğlu, Tınaz Tırpan, Samet Aybaba
6- Futbolcular: Galip Haktanır, Candemir Berkman, Şükrü Ersoy, Suat Mamat, Ahmet Erol, İsmail Kurt, Eyüp Odabaşı, Kamuran Yavuz, Mehmet Aktan
7- Spor yazarı ve yorumcu: Ali Abalı, Metin Çakmak, Metin Gören, Tankut Antikacıoğlu, Hüseyin Sakarya
8- Televizyon spor yöneticileri: Şansal Büyüka, Faik Çetiner, Tansu Polatkan
9-Amatör spor kulüpler yöneticiliği: Kani Sadıkoğlu, Emin Tetikli, İhsan Ayhan, Ali Gözönü

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*