Mustafa Levent Göktaş, İstanbul'a getirildi

  • Giriş : 09.01.2009 / 16:34:00

'Ergenekon' soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş, İstanbul'a getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Fatih'teki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen Göktaş'ın avukatları Demet Reçber ve Serdar Öztürk, müvekkilleri ile görüştükten sonra emniyetten ayrıldı.

Reçber ve Öztürk'ün, çıkışta gazetecilere dağıtılan yazılı basın açıklamasında, Göktaş'ın yıllarca Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapan, Türk Silahlı Kuvvetlerinde 3 adet üstün cesaret ve feragat madalyası alan bir subay olduğu belirtildi.

Ankara'da yakalanan Göktaş'ın avukatlık ofisinde, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, bu kişinin ofisindeki aramada, el konulan disketler ve CD'ler arasında bazı müzik CD'leri, resmi ve taşıma ruhsatlı silahına ait mermiler, icra takiplerine ilişkin disketler ve bazı özel hatıraların bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, bazı gazetelerde Göktaş hakkında çıkan haberlerin doğru olmadığı öne sürülerek, ''Bu belge, doküman ve CD'lerin bir terör örgütüne üye olunmanın belgeleri olup olmadığının değerlendirilmesini kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz'' denildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde tutulan Göktaş'ın avukatı Demet Reçber, AA muhabirine, müvekkilinin emniyetteki işlemleri için savcılıktan 2 gün ek gözaltı süresi verildiğini bildirdi.

-TUNCER KILINÇ'IN AVUKATI GÜRBÜZ-

Eski MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ile avukat Mustafa Hüseyin Buzoğlu'nun avukatı Hasan Gürbüz de müvekkillerinin yarın adliyeye sevk edileceğini umduklarını söyledi. Gürbüz, sağlığı ve moralinin iyi olduğunu söylediği Kılınç'ın bir odada, avukat Buzoğlu'nun ise nezarethanede tutulduğunu söyledi.

Gürbüz, avukat Buzoğlu için avukat olması dolayısıyla İstanbul Barosu tarafından kendisi dışında bir avukat görevlendirdiğini ancak emniyete gelen bu avukatın, soruşturma savcılarından birinin talimatıyla Buzoğlu ile görüştürülmediğini öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*