Mustafa Sarıgül, CHP lideri Deniz Baykal'ı topa tuttu

  • Giriş : 18.10.2007 / 18:22:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP lideri Baykal'ı topa tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Türkiye'nin birçok sorunu varken Deniz Baykal ve arkadaşları, yönetim kurulunu toplayıp Mustafa Sarıgül'ü partiden uzaklaştırmayı, kendilerini eleştiren herkesi görevden veya partiden kovmayı düşündüklerini savundu.

Sarıgül, Balıkesir'in Gönen ilçesinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, iç ve dış politika açısından önemli sorunların olduğu bir süreçten geçtiğini söyledi.

Bu sorunların çözümünün sadece iktidar partisine bırakılmayacak kadar ağır, tüm ülkeyi ilgilendiren ulusal sorunlar olduğunu belirten Sarıgül, ''Bu sorunlar karşısında ana muhalefet partisi ne yazık ki yoktur. Deniz Baykal ve arkadaşlarının yönetimindeki ana muhalefet partisinin gerçek gündemi Türkiye'nin gündemi değildir'' dedi.

Deniz Baykal ve arkadaşlarının gündeminin bir kısmının gerçek partili ve yurtsever kişileri tasfiye etme sorunu olduğunu iddia eden Sarıgül, ''Türkiye'nin bu kadar yüklü bir gündemi varken Deniz Baykal ve arkadaşları, yönetim kurulunu toplayıp Mustafa Sarıgül'ü partiden uzaklaştırmayı, kendilerini eleştiren herkesi görevden veya partiden kovmayı düşünüyorlar. Bütün işleri bıraktılar şimdi yeniden kurultay derdine düştüler'' diye konuştu.

Bunların boşuna gayretler olduğunu söyleyen Sarıgül, ''CHP Deniz Baykal'ın tapulu malı değildir. Aldığı emaneti taşıyamamış, koruyamamıştır. Beni ihraç etmekle il ve ilçe yönetimlerini görevden alarak bu gerçeklerin üzerini örtemez'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious