Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal'a resmen yalvardı

  • Giriş : 27.08.2007 / 10:10:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 04:05:12

Sarıgül'den Baykal’a: “Allah’ını, peygamberini seviyorsan, gitme vaktini lütfen geciktirme''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'nin seçim yenilgisinden sorumlu tuttuğu Genel Başkan Deniz Baykal'a çağrıda bulunarak “Allah'ını, peygamberini, Muhammed'ini seviyorsan, gitme vaktini lütfen geciktirme'' dedi.
Tokat'ın Erbaa ilçesi Keçeçi köyünde düzenlenen festivale katılan Sarıgül gazetecilerle yaptığı sohbette Baykal'ı hedef aldı. Sarıgül, “Biz bu seçim sonucunu 3 yıl öncesinden söyledik. CHP'nin iktidara gelmesinin önündeki engel ne yazık ki Baykal ve arkadaşlarıdır. 5 tane genel seçim, 4 tane yerel seçime girip başarısız olan Baykal ve arkadaşlarının hala o koltukta bulunmalarını doğru bulmuyorum. Ben başarısız olmadığım yerde bir dakika dahi durmam. Baykal ve arkadaşlarının gitme vakti gelmiştir, 999 parolamıza kulak versinler. Sayın Baykal, Allah'ını peygamberini, Muhammed'ini seviyorsan, gitme vaktini lütfen geciktirme. Sosyal demokrasinin önünü lütfen aç'' dedi.
Baykal'ın, AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'e randevu vermemesini ve Meclis'e girilmemesi kararını da eleştiren Sarıgül, "Biz CHP yönetiminde olsaydık, Sayın Gül'e mutlaka randevu verirdik, konuşurduk. Çünki bizim Türk insanının örfünde, töresinde geleneğinde, senin kapına gelen birine 'gelme' deme hakkına sahip değilsin" dedi. Festival alanında 3 bin kişiye hitap eden Sarıgül'ün konuşması sık sık "Baykal istifa" sloganları ile kesildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious