Mustafa Sarıgül bu kez Ordu'da coştu

Mustafa Sarıgül bu kez Ordu'da coştu.18333
  • Giriş : 01.07.2009 / 23:22:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 'Denizcilik ve Kabotaj Bayramı' kutlamalarına katılmak üzere geldiği Ordu'da coşkulu bir kabalalığa hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yalıköy Beldiyesi tarafından organize edilen etkinliklere davet edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ordu'ya geldi. Havayolu ile Samsun'a, oradan karayoluyla Yalıköy Beldesi gelen Sarıgül, Ünye ilçesi Akçay mevkiinde sevgi gösterileriyle karşılandı. Yüzlerce araç konvoyu ve binlerce vatandaş tarafından karşılanan Sarıgül, otobüsten vatandaşları selamladı. Yol üzerinde Hukuki ve Siyasi Danışmanı Av. Murat Haznedar'ın kısa bir süre önce vefat eden annesinin mezarını ziyaret eden Sarıgül, daha sonra Denizcilik Bayramı kutlamalarının yapılacağı alana geldi.

Yalıköy Belediye Meydanı'na otobüs üzerinde Türkiye Değişim Hareketi Genel Sekreteri Hasan Aydın, Danışmanı Av. Murat Haznedar, Şişli Belediye Başkan Yardımcıları Halil Çakır ve Engin Akman ile birlikte gelen Sarıgül, coşkulu kalabalığa seslendi. Zaman zaman 'Başbakan Sarıgül' tezahüratları ile sözleri kesilen Şisli Belediye Başkanı Sarıgül, karalamak ve şikayet etmek için değil, çözüm üretmek istediklerini söyledi.

Sarıgül, "Mustafa Sarıgül ve arkadaşları; kötüleyerek, şikayet ederek siyaset yapmıyor. Bizim işimiz çare bulmaktır. Ben ve arkadaşlarımız diyor ki, 'bu topraklarda neden yoksullaşıyoruz'. Onun için bu meydanlarda çare arıyoruz. Bunun için bilgiye ve sevgiye ihtiyacımız var. Türkiye'nin her noktasında olacağız. Ülkemizin sorunlarına hep birlikte çözüm üreteceğiz. En önemli konu siyasetteki başarıyı ekonomiyle birleştirmektir. Evimizdeki tencerelerde et mi, dert mi kaynıyor?

Bizim tencerelerde et kaynaması için geliyoruz. Herkes varlıklı olsun. Varlığın olduğu yerde birlik, enerji ve dirlik vardır. Varlık varken sofralarda bereket olsun. Doğruluğumuzdan taviz vermeyeceğiz. Zamanın ruhunu yakalayacağız. Değişimci ve sürekli yenilikçi olacağız. Toplumun her kesimini kucaklayacağız. Bu meydandan söz veriyorum. Ezberleri bozacağız. Cesur yürekliler, mayası temiz olanlar bize gelsin. Mustafa Sarıgül'ün tercihi şudur; 'Ya tozlu zamanda kalırsınız yada tozu dumana katarsınız'. Biz tozu dumana katacağız. 18 ay sonra bir helikopter sabah namazı ile buraya gelirse istediğimiz o zaman olmuştur. Ülkemizin her yerini dolaşıyoruz. Türkiyemiz mutlu olsun. Unutmayalım ki, kahramanlar zor işlerden çıkar" diye konuştu.

Türkiye'nin birçok konuda sıkıntısı olduğunu, özellikle bölge insanının fındık sorununun kanayan ve çözüm bulunması gereken bir yara olduğunu dile getiren Sarıgül, "Türkiye'deki denizcilerimizin de sorunların çok iyi biliyoruz. Türkiye'miz denizlerle çevrili ama dünyada ilk 5'ye giremiyoruz. Ben bunları söylemek için buraya geldim. Biz başka siyasiler gibi kara çalmak için değil, dertlere derman olmak için geldik. Ordu deniz şehri, limanı yok. Çok sayıda gurbetçisi var, havaalanı yok. Bir tek fındığı var. Dünya üretiminin yüzde 70'i bu bölgede yetiştiriliyor; fındık ülkemizin yüz akı. Burada başka iş yok, başka gelir yok. Bu kadar önemli bir fındığı siyasete alet ettirmeyiz. Fındığın yarısından fazlası işlenmeden gönderiliyor. Üreticimiz ne yazık ki masrafını bile karşılayamıyor. Ancak Avrupa'da üreticilere destekler veriyor.

Dış pazarlarda şer güçler fındığımızı kötülemek için her türlü kampanyayı yapıyor. Bu şartlarda fındığımızı yeteri kadar savunamıyoruz. Buradan iktidara da, sözde muhalefet partisine de sesleniyorum; 'ya yapacaksın, ya 18 ay sonra bu meydanda bunu biz düzelteceğiz'. Ordu'dan son 3 yılda 100 bin kardeşimiz göç etti. Kötülemeye, karalamaya değil, çare bulmaya geldik. Ordu'nun bizim için özel bir yeri var. Hareketimize olan sevgisini biliyoruz. Ben de Ordulu yurttaşlarımı çok seviyorum. Ben de bu meydandan diyorum ki, 'Türküm, doğruyum, Orduluyum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*