Mustafa Sarıgül CHP'den başkan!

Mustafa Sarıgül CHP'den başkan!.13342
  • Giriş : 02.04.2009 / 21:30:00

Şişli Belediye Başkanı Seçilen Mustafa Sarıgül'ün ardından CHP'den ikinci Mustafa Sargül dönemi Tunceli'de başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül ile aynı adı taşıyan Mustafa Sarıgül Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde CHP'den Belediye Başkanlığı'na kazandı. Sarıgül, adaşının kendisini arayıp kutladığını belirterek, "Şişli'den hizmet için hertürlü yardımı yapacağını söyledi" dedi.

Cumhuriyet Halk Partis'nde ikinci Mustafa Sargül dönemi Tunceli'nin Oavcık İlçesi'nde başladı. CHP'den ihraç edilip DSP'den yeniden Şişli Belediye Başkanlığı'na kazanan Mustafa Sarıgül ile aynı adı taşıyan Mustafa Sargül, CHP'den Ovacık İlçesi Belediye Başkanı seçildi. Ziraat Bankası'nda memur olarak görev yaparken istifa ederek Belediye Başkanlığı'n aadaylığını koyan Mustafa Sargül, AKP'den belediyeyi devralarak başkanlık koltuğuna oturdu. Adının Şişli Belediye Başkanı ile aynı oymasının tesadüf olduğunu söyleyen 33 yaşındaki Mustafa Sarıgül, adaşının seçilmesinin ardından kendisini arayıp tebrik ettiğini söyledi. Sargül, "Şişli Belediye başkanımız beni kutlayıp Ovacık'a geleceğini söyledi. Ayrıca hizmetler için her türlü yardımı yapacağını söyledi" dedi,

Ovacık'ı turizm cenneti haline getirmeyi hedeflediğini söyleyen CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Biz ailece CHP'liyiz, bu gelenekten geliyoruz. Yakın bir zamanda Ankara'ya giderek sayın genel başkanımız ile görüşeceğim. İlçemizde büyük bir turizm potansiyeli var, kış sporları için bir kayak merkezi yapmayı ve ilçede eksik olan alt yapı hizmetlerini bitirerek ilk etapta işsizliği önleyecek bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Bir şirket kurarak belediye bünyesinde üretime dönük bir fabrika kurmayı hedefliyoruz, bu konudaki çalışmaları ilk anda bitirerek halkımıza bilgi vereceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*