Mustafa Sarıgül yol haritasını açıkladı!

Mustafa Sarıgül yol haritasını açıkladı!.13342
  • Giriş : 23.09.2008 / 19:46:00
  • Güncelleme : 23.09.2008 / 18:50:53

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, önümüzdeki dönemdeki yol haritasını Fox TV'ye anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yerel seçimlerin arefesinde Fox TV'ye konuştu. Fox TV'de dün gece ekranlara gelen 'Fox On' programının sunucusu Nazlı Tolga'nın konuğu olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yerel seçimlerde Şişli'den yeniden aday olacağını açıkladı.

- Mustafa Sarıgül son günlerde DSP'yle olan flört söylentilerine ne dedi?

- Sarıgül kendisine nasıl bir yol haritası çizdi?

- O'na göre sosyal demokrasinin önündeki en büyük engel kim?

İşte Nazlı Tolga'nın soruları ve Mustafa Sarıgül'ün yanıtları:

HEDEF 2011'DE TEK BAŞINA İKTİDAR

Tüm Türkiye için hedefleriniz olduğunu biliyoruz. Yerel seçimler yaklaşıyor. Herkesin aklında şu soru var: Acaba Sarıgül ne yapacak? Önce seçim hazırlıklarından başlayalım. Siz Şişli'de yüzde 70 gibi rekor bir oy oranıyla seçildiniz. Şişli'yle devam mı edeceksiniz, ne yapacaksınız? Bize yol haritanızı anlatır mısınız?

Mustafa Sarıgül: Ben geçen seçimlerde hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin bir kampanya başlattım. Bana yüzde 70'in üzerinde oy veren vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben ulusal birlikten ayrılmadım, toprağımdan bayrağımdan hiçbir zaman taviz vermedim. Geleneklerimi, töremi, örfümü her zaman korudum. İnançlarımdan taviz vermedim. Büyüklerimizi saydık küçüklerimizi sevdik. Şu anda Türkiye'de ve dünyanın birçok noktasında vatandaşlarım hakikatten benim ne yapacağımı merak ediyor. Benden önemli açıklama yapmamı bekliyorlar. Ben de bunun heyecanı içerisindeyim ama benim en büyük arzu ve isteğim uzun yıllardan beri tek başına iktidar olamayan sosyal demokratları ve demokratik solcuları tek başına iktidara getirmek, o günü yakalamak. Bunun da ben 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde olacağına yürekten inanıyorum.

Siz 2011 yılında sosyal demokratların tek başına iktidar olacağına inanıyorsunuz ve bunun çalışmalarını yapıyorsunuz. Peki bunun için izlediğiniz yol haritası ve aşamalar nedir? İlk olarak önümüzde yerel seçimler var. İsterseniz buradan başlayalım...

Mustafa Sarıgül: Yerel seçimlerde çalışma yapan Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 150 sosyal demokrat belediye başkanı arkadaşımız var. Ne yazık ki bugün severseniz sevmezsiniz Türkiye'de bir iktidar var ama muhalefet yok. Türkiye'de bazı partilerde genel başkanlar var bazı partilerde ise liderler var. Türkiye genel başkanları değil liderlerini arıyor. İnsanlar sosyal demokraside bu birliğin ve liderliğin olmasını arzu ediyor. Benim Şişli bölgesinde devam eden hizmetlerim ve çalışmalarım var. Bu hizmetleri öncelikle bitirmem lazım. Bunları bitirmeden hiçbir yere gitmem sözkonusu değil.

O zaman önümüzdeki dönemde Şişli Belediye Başkanlığı'na adaysınız ve Şişli'yle devam etmek istiyorsunuz. DSP'yle flörtünüz olduğu söyleniyor. Bu yakınlaşma doğru mudur, Mustafa Sarıgül önümüzdeki dönemde DSP'nin bir parçası mı olacak?

Mustafa Sarıgül: Öncelikle bizim Türkiye ile ilgili iddialarımızın devam etmesi için yüzde 70'in üzerinde bir oy almamız lazım. Ben Şişli halkına güveniyorum. Şişli'deki yurttaşlarımızın hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden benim yaptığım çalışmaları en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum. Arkadaşlarımla birlikte Şişli Belediye Başkanlığı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyoruz.

BAYKAL KAĞIT ÜSTÜNDE LİDER

Ana muhalefet partisi CHP'nin şimdiye kadar büyükşehirlerdeki adayları gösterebilmiş değil. Kayseri'de yok, Adana'da yok, Gaziantep'te yok, Erzurum'da yok. Ana muhalefet partisi lideri çıkıp da "Ben yerel seçimlerde yüzde 70 oy alacağım" diyemiyor. Şu çok açık ki bugün sosyal demokrat ve demokratik solcuların en büyük engeli ana muhalefet partisinin başındaki 'kağıt üzerindeki lideri' Sayın Deniz Baykal'dır. Baykal antidemokratik uygulamalarla yerinde kalan bir lider. Benim bütün arzum şu demokratik solun ve sosyal demokratların toparlanması

SARIGÜL DSP'YE NASIL BAKIYOR?

Demokratik Sol Parti (DSP) Allah rahmet eylesin rahmetli Bülent Ecevit'in kurduğu dürüst, kaliteli parti. Ve gerçekten çok ciddi heyecan yaratıldığında bir noktaya gelecek olan bir parti. Önümüzdeki günler ne getirir neyi gösterir bakacağız. Ancak bu gelişmelerle arkadaşlarım ilgilenecek. Çünkü Mustafa Sarıgül hiçbir zaman kişisel mücadele vermedi. Benimle birlikte hareket eden binlerce insan var. Ben bu arkadaşlarımızın umutlarını asla boşa çıkaramam. Bu arkadaşlarımızın iddialarını iktidara taşımam lazım. Sözgelimi Çatalca'da Engin Akman isimli bir başarılı belediye başkanımız var. Akman gibi başarılı birçok arkadaşımız var. Bunlar hak ettiği yerlere gelmeli.

EN BÜYÜK ENGEL DENİZ BAYKAL!

Ancak tekar ediyorum ki, bugün Deniz Baykal ve çevresi bir çıkar grubudur. Bunlar demokrasi peşinde değil bu mubarek günde sadece koltukların peşinde koşan bir gruptur. Baykal ve arkadaşları bugün sosyal demokrasinin önünde en büyük engeldir.

HÜRHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*