Mustafa Sarıgül'den AKP tabanına çağrı

Mustafa Sarıgül'den AKP tabanına çağrı.17168
  • Giriş : 12.07.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 11.07.2009 / 23:59:44

Mustafa Sarıgül, "Bizim 'ötekimiz' olmayacak. Başı açık, kapalı kardeşimiz de bizim olacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ''Bizim, 'ötekimiz' olmayacak. Başı açık, kapalı kardeşimiz de bizim olacak'' dedi.

Sarıgül, TEM otoyolundan Karabük'e giderken Gerede gişeleri girişinde yaptığı basın açıklamasında, yaşanan ekonomik krize ve işsizliğe değindi.
Siftah yapamadan dükkanlarını kapatan esnafın bulunduğuna dikkati çeken Sarıgül, sıkıntıları ve sorunları, kendisinin başlattığı Türkiye Değişim Hareketi'nin çözeceğini iddia etti.

''Türkiye Değişim Hareketi Ankara'ya gününü gün etmek için gitmeyecek'' diyen Sarıgül, söz konusu hareketin iktidarı teslim almak için yollara çıktığını söyledi.

Türkiye Değişim Hareketinin Türkiye'nin sorunları üzerinde yoğun olarak çalışmakta diyen Sarıgül, ''Türkiye'nin yeni bir umuda, yeni bir enerjiye ihtiyacı var. Bu enerji ve bu umudu Türkiye Değişim Hareketi sağlayacaktır. Ben yurttaşlarımızın umutlu bakışlarını boşa çıkartmayacağım. Bana ve arkadaşlarıma duyulan güven duygusunu her zaman daha yükseğe çıkartacağız'' diye konuştu.

"BİZİM 'ÖTEKİMİZ' OLMAYACAK"

Mustafa Sarıgül, Kastamonu'nun Daday ilçesinde vereceği mitinge giderken uğradığı Karabük'te gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yeni bir enerjiye ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu savundu.

Sarıgül, ''Türkiye şu anda mutsuz. İşsizlik had safhada. Üniversiteyi bitiren çocuklarımız ne yazık ki iş bulamıyor. Ankara'da siyaset tıkandı. Muhalefeti ve iktidarı birbiriyle uğraşıyor. Biz Ankara'da ezberleri bozmaya gidiyoruz'' dedi.

Gazetecilerin, ''Yeni kuracağınız partinin ismi ne olacak?'' sorusunu Sarıgül, ''Partimizin ismini ben bulmayacağım, bütün yurttaşlarımız bulacak'' şeklinde yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*