Mustafa Uğurelli'nin baba ocağına ateş düştü

Mustafa Uğurelli'nin baba ocağına ateş düştü.16502
  • Giriş : 29.04.2008 / 23:51:00
  • Güncelleme : 29.04.2008 / 23:43:14

Bingöl'deki çatışmada şehit olan Uzmançavuş Uğurelli'nin, Kırıkkale'deki baba ocağına ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Etiler Mahallesi Karacaali Caddesi'ndeki ağıtlar, bütün şehirde hissedildi. Kırıkkale Emniyet Müdürü Salim Akça ve askeri erkan şehit yakınlarına başsağlığı diledi.

Bingöl 49 Tümen Komutanlığı'nda görev yaparken şehit düşen Mustafa Uğurelli'nin şehit olmadan bir saat önce babası Doğan Uğurelli'yi a arayarak helalık istediği öğrenildi. Şehit evine dev Türk bayrağı asıldı.

3 yıllık Duygu Uğurelli'yle evli ve Yağmur adlı bir çocuğu olan Mustafa Uğurelli'nin şehit olduğunu duyan yakınları baba ocağına taziye ziyaretlerinde bulunmaya başladı.

Çocuğunun şehit olduğunu duyan anne Fadime Uğurelli fazla acıya dayanamayarak baygınlık geçirdi. Anne Uğurelli, 112 ambulansıyla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldı.

'Vatan sağ olsun' diyerek sözlerine başlayan acılı Baba Doğan Uğrelli, her şeyin Allah'tan geldiğini o ne derse onun olacağını ifade etti.

Çocuğu şehit olmadan bir saat önce kendisini aradığını açıklayan acılı baba Doğan, "'Ben operasyona gidiyorum. Bana bolca dua edin. Hakkınızı helal ediniz. Bir daha dönmemek var' dedi benden dua istedi. Bende bolca dua ettim" şeklinde konuştu.

2 tane daha oğlu olduğunu açıklayan baba Doğan, "Tek terör bitsin. İkisini vatan uğrunda vermeye razıyım" diye konuştu.

Şehidin Kırıkkale'ye ne zaman geleceği konusunda bilgi edinilemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious