Mustafa Yılmaz, aktif siyaseti bıraktı

Mustafa Yılmaz, aktif siyaseti bıraktı.10637
  • Giriş : 13.05.2009 / 15:39:00

Eski Bakanlardan ve 29 Marttaki yerel seçimlerde CHP'den Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Mustafa Yılmaz, aktif siyaset hayatını bıraktığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Mustafa Yılmaz, Gaziantep'te CHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 29 Martta yapılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybettiklerini, bunun için kimseye küskün ya da kırgın olmadığını belirtti.

Defalarca milletvekili seçildiğini, farklı hükümetlerde bakanlık yaptığını anımsatan Yılmaz, şöyle konuştu:

''Aslında 2 yıl önce aktif siyaseti bıraktım. Ancak yerel seçimlerde partimin genel merkezinin ve Gazianteplilerin ısrarı karşısında adaylığı kabul ettim. Aday olmasaydım ve seçimi kaybetseydik 'Mustafa Yılmaz'ın yaptığına bakın, o aday olsaydı kazanırdık' denilecekti ve yenilginin sorumlusu yine ben olacaktım. Bunu bildiğim için aday oldum. Ama bundan sonra siyasette seçilme noktasında kesinlikle yokum. Partim için, adaylarımız için Gaziantep'te de her yerde de seve seve çalışırım. Ama seçilme noktasında kesinlikle yokum.''

Yılmaz, yerel seçimlerde partisinin gönderdiği parayı harcadığını, kendisinin cebinden çıkan seçim giderinin 40 bin lira olduğunu vurgulayarak, ''Ama iktidar hazine imkanlarını kullandı. Araştırılmasını istiyorum kaç kişiye nakit yardımı yapıldı'' dedi.

Gaziantep dışında gayri menkuller edindiğine ilişkin iddiaları da yanıtlayan Yılmaz, kendisinin ya da yakınlarının Gaziantep dışında bir yerde gayri menkulünün olmadığını ifade etti.

Yılmaz, bundan böyle ailesiyle birlikte yaşamlarını Ankara'da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*