Müstakbel Yasin Hayal yakalandı

Müstakbel Yasin Hayal yakalandı.11504
  • Giriş : 21.04.2009 / 09:08:00

Ergenekon Örgütü'nün Yasin Hayal gibi kullanmayı planladığı Yavuz K. yapılan başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon'un Konya ayağı çökertildi.
Konya'da operasyon yapılan organize suç örgütü Ergenekon'un “eylem hücresi" çıktı. Eylem grubu lideri Yavuz K.'nin Ergenekon soruşturmasından tutuklu yargılanan üç zanlı ile “irtibatlıî olduğu belirlendi. Hrant Dink suikastının azmettiricisi Yasin Hayal'le benzer konumda olduğu öne sürülen Yavuz K.'nin üç Ergenekon zanlısından aldığı “şifreliî talimat ile kendisine bağlı oluşturduğu üç kişilik tetikçi grubuna seri suikastlar yaptırmayı tasarladığı iddia edildi.

Operasyonda iki ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfekle yakalanan üç tetikçi emniyetteki ifadelerinde, “Yavuz ağabeyin verdiği talimatları uyguladık" itirafında bulundu. Ağabey konumundaki Yavuz K. ise emniyet ve savcılıkta susma hakkını kullandı. Silahlı çetenin soruşturma kapsamında tutuklanan avukat Metin Ö.'nün bürosunda da bomba eğitimi aldığı belirlenirken, Avukat Metin Ö. Vatansever Kuvvetler Güç Birliği operasyonunda da adının geçtiği öğrenildi. Yavuz K.'nin üç Ergenekon zanlısı ile yaptığı telefon görüşmeleri dinlemeye düşerken, operasyonda suikast planlanan Konya'daki 10 işadamına ait ayrıntılı istihbarat raporları ve krokiler bulundu.

Operasyonda Yavuz K. ile üç tetikçinin üzerinden biri polis, 4'ü ise Jandarma ıstihbaratı'na ait beş sahte kimlik çıktı. Tetikçilerin kendi hazırladıkları sahte polis ve istihbaratçı kimliği ile “masonî ve “rotaryî ve “ABD işbirlikçisiî diye fişledikleri 10 büyük işadamına suikast yapmaya hazırlandığı belirlendi. Ergenekon'un eylem hücresi, düzenleyecekleri 10 suikastı radikal dinci grupların üzerine yıkmayı da tasarladığı belirlendi. 12 kişinin gözaldığı operasyonda Yavuz K ve Metin Ö. ile birlikte 6 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*