Müşteri her zaman haklı mıdır?

Müşteri her zaman haklı mıdır?.13621
  • Giriş : 16.10.2008 / 21:23:00

Nissan, bir GT-R sahibinin Launch Control kullanımı kaynaklı şanzıman arızasını garanti kapsamında karşılamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

North American GT-R Owner's Club'ın bir üyesi, söz konusu sitenin forumunda bir başlık açarak geçtiğimiz günlerde GT-R'ının arka tarafından yüksek sesler gelmesi üzerine aracı bayiye götürüdüğünden bahsediyor. Bayide kendisine şanzımanının, VDC'nin (Vehicle Dynamic Control) çok fazla devreden çıkarılmasından - ki Launch Control'ü kullanabilmek için bunu yapmalısınız - ötürü yandığı söyleniyor.

Tamir masrafı 20,000 $ ve bayi Nissan'ın bunu garanti kapsamında karşılamayacağını söylüyor çünkü aracın kullanım kılavuzunda, şanzımandaki bir arızanın, VDC kapalıyken Launch Control kullanımından kaynaklandığı ispat edilirse, garanti kapsamına girmediği yazıyor. Esasında kullanım kılavuzunda, VDC'nin kapatılması için yegane sebebin, aracın çamura ya da kara saplanması olabileceği ifade ediliyor. Bu, Nissan'ın, orda olduğunu bilmenize rağmen size "Launch Control'ü asla kullanmayın" demesi gibi bir şey.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*