Müşteri temsilcisi, 8 kişiyi dolandırdı

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Otomobil bayisinin müşteri temsilcisi, 8 kişiyi dolandırdı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fiat'ın Bursa'daki ana bayiisi Banoto'nun satış danışmanı, otomobil sattığı 8 müşteriden aldığı toplam 110 bin YTL parayla kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre olay, Kasım T. isimli bir vatandaşın Benoto firmasından aldığı aracını teslim almak için bayiye gitmesi ile ortaya çıktı. Almak istediği 2007 model otomobilin parasını firmanın satış danışmanı Mesut T'ye (34) satış sözleşmesi karşılığında verdi. Kasım T, belirtilen tarihte aracını almak için bayiye gittiğinde, Mesut T. isimli satış danışmanının satış sözleşmesinin kayıtlara geçmeden ortadan kaybolduğunu öğrendi. Mesut T'nin Kasım T ile birlikte 8 kişiyi daha dolandırdığı ortaya çıktı.


Aynı yöntemle dolandırılan Kasım T., Salih A., Fevzi A., Mine G., Veli A., İbrahim Ç., Şükrü G. ve İbrahim G. isimli 8 mağdur vatandaş, Banoto önünde toplanırken, Banoto Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Naci Abay, satış danışmanının yakalanmasını beklediklerini, danışmanın yakalanmadan müşterilerine yardımcı olamayacağı açıklamasında bulundu.


8 vatandaş, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious