Müsteşar Yardımcısı Matthew Bryza çarketti

Müsteşar Yardımcısı Matthew Bryza çarketti.13479
  • Giriş : 18.01.2008 / 17:17:00

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Matthew Bryza, Ermeni yerel basınında çıkan, "Azerbaycan ve Türkiye artık bir millet iki devlet politikasına son vermeli" ifadelerini kullanmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Matthew Bryza, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu bölgeye ziyareti çerçevesinde Azerbaycan ve Ermenistan'da çeşitli temaslarda bulundu. Ermeni yerel basını AGİT'in ABD'li eşbaşkanı Bryza'nın Ermenistan'da verdiği konferansta; "Artık Azerbaycan ve Türkiye bir millet iki devlet politikasına son vermeli" ifadelerini kullandığı ileri sürülmüştü. Ziyaret çerçevesinde bugün Erivan'dan Bakü'ye dönen Bryza gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine Ermeni basınında çıkan bu haberleri yalanladı. Bryza şöyle devam etti, "Ben size bu konuyu sorduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu konuya ben kendim de açıklık getirecektim . Ermeni basınında çıkan bu ifadeleri asla kullanmadım ve benim Azerbaycan ve Türkiye arasındaki politikaya karışma hakkım yoktur. Ben sadece böyle bir politikanın var olduğunu belirtmiştim ve sözlerim çarpıtıldı." dedi.

AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının Azerbaycan ve Ermenistan'a 12 Ocak'ta başlayan ziyareti bugün sona erdi. Minsk Grubu 1991 yılında Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden Dağlık Karabağ probleminin çözülmesi için kuruldu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious