Musul'da bomba yüklü araç patladı: 2 ölü

Musul'da bomba yüklü araç patladı: 2 ölü.16453
  • Giriş : 21.01.2008 / 16:03:00

Irak'ın Musul kentinde bir banliyöde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 2 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis, bomba yüklü aracın bir polis devriyesini hedef aldığını, patlamada 2 sivilin öldüğünü, 9'unun yaralandığını belirtti.

Patlamada polislerden ölen ya da yaralanan olup olmadığı açıklanmadı.

Polis açıklamalarına göre, Bağdat'ın 50 kilometre batısındaki Felluce yakınlarında silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda, ABD destekli yerel güvenlik güçlerinden 4 kişi öldü.

Felluce yakınındaki bir kontrol noktasına düzenlenen saldırıda, polisin karşı ateş açması sonucu da silahlı 2 kişi öldü.

Bağdat'ın doğusundaki Baladişe bölgesinde yola yerleştirilen bir bombanın, bir ABD devriyesinin geçişinden sonra infilak etmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

Polis açıklamasında ayrıca, Bağdat'ta dün farklı bölgelerde 2 ceset bulunduğu bildirildi.

ABD ordusu adına bugün yapılan açıklamada da bir Amerikan askerinin önceki gün Irak'ın batısındaki Anbar vilayetinde düzenlenen operasyonlar sırasında, bir Amerikan askerinin de Bağdat'ın güneyindeki dış mahallelerden Arab Cabur mahallesinde, yola yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırıda öldüğü kaydedildi.

Amerikan askeri güçlerinin dün gece, El Kaide'nin Irak koluna ait mevzilerinin bulunduğu açıklanan Arab Cabur bölgesine 10 Ocaktan beri üçüncü bombardımanı düzenlediği, yaklaşık 30 hedefi vurduğu, 9 tona denk gelen 35 bomba attığı bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious