Musul'da bombalar patladı

  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Irak'ın kuzeyindeki Musul kenti yakınında bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 18 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir güvenlik kaynağı, Musul'un kuzeyindeki Şergat kasabasında, Irak askeri ve polis devriyesinin yakınında bomba yüklü aracın infilak etmesi üzerine, olay yerinde kalabalığın oluştuğu sırada, bir intihar saldırganın üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiğini kaydetti. 18 kişinini öldüğü, 11 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili henüz başka açıklama yapılmadı.

Bu arada, başkent Bağdat'ta, nüfusun çoğunluğunun Sünni olduğu Dora bölgesindeki bir Şii mahallesine düzenlenen, 10 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı roket saldırısından sonra, yine Bağdat'ta bir başka Şii mahallesine daha düzenlenen saldırıda da 1 kişinin öldüğü, 3'ü çocuk 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Polis, Bağdat'ın merkezinde Şiilerin çoğunlukta olduğu Ebu Seyfen mahallesindeki bir eve havan topu mermisinin isabet etmesi sonucu bina önündeki bir kişinin öldüğü, yaşları 11 ile 15 yaşları arasındaki 3 çocukla evdeki babalarının yaralandığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious