Müteaahiti döven 7 işçi tutuklandı

Müteaahiti döven 7 işçi tutuklandı.10284
  • Giriş : 22.05.2009 / 16:54:00

Afyon Karahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde iş bulamadıkları gerekçesiyle ilçedeki müteahhitleri suçlayan ve toplu yürüyüş yaparak, 1 müteahhidi dövdüğü iddia edilen 7 işçi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İş bulamadıklarını belirten bir grup inşaat işçisi, önceki gün Yunus Emre Caddesi ile İstasyon Caddesi'nde toplu yürüyüş yaptı. Kızgın işçiler, daha sonra İstasyon Caddesi üzerinde Güneş Emlak firmasına gelerek, burada firma sahibi müteahhit Ali Osman Büker ile tartışmaya başladı. İş istedikleri Ali Osman Büker'i tartaklayan işçiler daha sonra Belediye Meydanı'ndan İstasyon Caddesi'ne kadar topluca yürüdü.

Ekonomik kriz nedeniyle işsizlikten bunaldıklarını söyleyen işçiler, “Kriz zaten belimizi büktü. Az çok inşaat ve tarım işi oluyordu. Ancak müteahhitler ilçe dışından gelen ucuz işçilerle inşaatları yapmaya başladı. Borçlarımız var. Bunaldık iş ve aş derdindeyiz“ diye konuştu.

Müteaahhiti dövdükleri iddiasıyla gözaltına alınan Çetin Çağlı, Hasan Avşar, Bayram Güven, Mehmet Akkaya, Şakir Şakar, Nuri Şeker ve Mehmet Karabulut, 'Çalışma Hayatını Engelleme' suçundan çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*