Müteahhidi öldürten kadına ömür boyu hapis

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Adana'da, nikahsız olarak birlikte yaşadığı müteahhit Aslan Özkütük'ü (44), yeni sevgilisi ile arkadaşına öldürttüğü iddia edilen Öznur Düşmez (27) ve 2 katil zanlısı, ömür boyu hapis cezasına mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hayat kadınlığı yaptığı iddia edilen Öznur Düşmez'in barda tanışıp 3 yıldır da nikahsız olarak yaşadığı müteahhit Rafet Aslan Özkütük, 26 yaşındaki Fatih Mutlu Dilici ile aynı yaştaki arkadaşı Abdullah Polat tarafından 18 Ocak 2006'da Belediye Evleri Mahallesi Türkmenbaşı Bulvarı'ndaki Umut Apartmanı'nın önünde öldürüldü. Katil zanlılarıyla birlikte, onları cinayete azmettirdiği ileri sürülen Öznur Düşmez de yakalanıp tutuklandı.

Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 yılı aşkın süredir tutuklu yargılanan 3 katil zanlısı, bugün karar duruşmasına çıktı. Katil zanlıları suçu birbirinin üzerine attı. Müteahhit sevgilisinin öldürülmesi için kimseyi azmettirmediğini söyleyen Öznur Düşmez, hem öldürülen müteahhit Özkütük hem de Dilici ile ilişkisi olduğunu belirterek, “Rafet'in evinde kalıyordum. Fatih'le olan ilişkimi Rafet bilmiyordu. Ancak, Fatih müteahhit Rafet'le ilişkimi biliyordu. Olay gecesi Rafet'le birlikteydik. Öldürüldüğünü sonra öğrendim. Ben kimseyi azmettirmedim” diyerek kendini savundu.

Fatih Mutlu Dilici ise müteahhit Özkütük'ü arkadaşı Abdullah Polat'ın öldürdüğünü iddia etti. Dilici son savunmasında, “Öznur'u almaya gitmiştik. Abdullah otomobilden inmişti. Tanımadığımız bir kişi ‘Bu saatte ne geziyorsunuz?’ diye hakaret etti. Tartışma sırasında Abdullah tabancasıyla adama ateş etti. Ben öldürmedim” dedi.

Bu iddiaları yalanlayan Polat ise asıl katil zanlısının Dilici olduğunu söyledi. Polat, “Fatih, sevgilisi Öznur'la müteahhidin ilişkisi olduğunu, bu ilişkiyi artık çekemediğini söyledi. Beni de yanına alarak Öznur'un evinin önüne gittik. Müteahhit apartmandan çıktı. Fatih'i görünce kaçmaya başladı. Fatih yakasına yapıştı, tartışırlarken bir el ateş etti” dedi.

Mahkeme heyeti, Düşünmez, Dilici ve Polat'ı, müteahhit Özkütük'ü ‘planlayarak öldürmek’ suçundan önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum etti. Duruşmadaki iyi halleri nedeniyle bu cezalarını ömür boyu hapse çevirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious