Müteahhiti eşi öldürttü

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Karabük’ün Safranbolu İlçesi’nde bir yıl önce başından tek kurşunla öldürülen müteahhit İbrahim Cefakar’ı boşanmak istediği eşi Siray Cefakar’ın öldürttüğü iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eşinin 1.5 milyon YTL’lik servetine sahip olabilmek için 250 bin YTL’ye kiralık katil tuttuğu iddia edilen Siray Cefakar ile 3 kişi tutuklandı.

Geçen yıl 15 Haziran’da meydana gelen olayda, müteahhit İbrahim Cefakar, Emek Mahallesi Ekin Sitesi’nde bulunan evinin önünde otomobilde başına sıkılan tek kurşunla öldürülmüştü. İbrahim Cefakar’ın ölümünü araştıran polis, ölümünden 3 ay önce boşanma davası açtığı eşi Siray Cefakar’dan şüphelendi. Boşanma davası devam ederken İstanbul’da yaşayan Siray Cefakar’ı takibe alan polis, günden güne delillere ulaştı. Siray Cefakar’ın eşinin 1.5 milyon YTL’lik serveti için 250 bin YTL’ye kiralık katil tuttuğu ortaya çıktı.

İstanbul’da bulunan Siray Cefakar, cinayeti işleyenler arasında bulunan Metin Kaya, Engin Aksoy ve cinayette kullanılan otomobili kullanan Rahmetullah Kaya gözaltına aldı. Dün Karabük’te adliyeye çıkarılan Siray Cefakar suçlamaları kabul etmezken, Metin Kaya ise Siray Sever’in kendilerine 250 bin YTL teklif ederek eşini öldürttüğünü itiraf etti. Ancak müteahhitin öldürüldükten sonra mallarına ihtiyati tedbir konulması üzerine Siray Sever’in para alamadığı ve cinayeti işleyen kişilere para vermediği tespit edildi.

Tutuklanan Siray Sever, Metin Kaya, Engin Aksoy ve Rahmetullah Kaya Karabük Cezaevi’ne konuldu. Polis, tetiği çeken bir kişi ile olaya yardımcı olan bir kişiyi arama çalışmalarına devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious