Mutlu olmak size bağlı

Mutlu olmak size bağlı .6564
  • Giriş : 19.08.2007 / 23:39:00

Gün içinde yaşanan gerginlik insan hayatını alt üst edebiliyor. Stresten kurtulmak ve mutlu olmak aslında elimizde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Herkes mutlu olmak ister. Ancak günlük hayatın getirdiği stres ortamında bu mümkün olmayabiliyor. Sıkıntıları, üzüntüleri bir kenara atmak zor gözükse de insan istedikten sonra hepsinden kurtulabilir.

Artık mutlu olmak benim de hakkım diyorsanız, işte sırları... Asla bir eleştiri, öneri ya da teklif karşısında yetersizlik duygusuna kapılmayın. Kusursuz bir insan olmaya çalışmayın. Başkalarına hoş görünmek için şirinlik ve fedakarlık yapmayın. Yapmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. 24 saati 3'e bölün. 8 saat uyuyun, 8 saat çalışın ve kalan 8 saatte sizi mutlu edecek bir şeyi yapın. Hobiler edinin, spor yapın, sanatsal faaliyetleri izleyin, sergileri gezin. Hakkınızdaki eleştirileri reddedilmişlik olarak algılamayın. Mükemmeli değil, elinizden geleni yapın. Kimse için önyargı taşımayın ve herkese karşı içinizden geldiği gibi davranın.

KENDİNİZİ SEVİN

Başkalarınca beğenilmek ve takdir edilmek beklentisi taşımayın, hiç kimsenin sevgisine muhtaç olmayacak kadar kendinizi sevin. Sizin doğrularınızın başkalarının doğruları olmayabileceğini bilin. Çevrenizdeki insanların hareket ve davranışlarını denetlemeyin. Hiç kimsenin beyninden geçenleri okumaya ve yorumlamaya kalkışmayın. Çok okuyun. Okumayı ertelemeyin, okumaya yaşınız ilerlese bile devam edin. Akraba, aile ve kök bağlarınızı koparmayın. En azından özel günlerde onlarla olun.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious