'Mutluluk da acı da küreselleşiyor'

  • Giriş : 30.12.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Filistin ve Irak’ta bayramların buruk geçtiğine dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DYP Genel Başkanı Ağar, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. “Kurban bayramı bizim en güzel bayramlarımızdan birisidir” diyen Ağar, kurban ibadetini yaparken, aynı zamanda barışın ve sevincin de bir arada yaşandığını ifade etti. Ağar, “Bayramlarda mutluluğumuzu sağlayan sadece bayramın rahmet ve bereketini kendi hayatımıza taşımamız değildir, aynı zamanda bundan başkalarının da faydalanması için çaba göstermemiz, düşkünlere, kimsesizlere yardımcı olmamızdır” dedi.

Ağar, küreselleşmeyle birlikte dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan acıların ve mutlulukların da küreselleştiğini belirtti. İslamiyet’e karşı batı toplumundaki önyargılardan rahatsızlığını da dile getiren Ağar’ın mesajında şunları vurguladı:

“Kalıcı ve adil bir dünya barışının ancak acıların sona erdiği, İslam’a karşı temelsiz iddialardan vazgeçildiği, bu dünyanın tüm renkliliği ve farklılığı ile kabul edildiği şartlarda sağlanacağı artık anlaşılmalıdır.

Biz ısrarla ve inançla böyle bir dünyayı savunmaya, bayramlarımızın kardeşliğini ve coşkusunu paylaşmaya devam etme kararlılığındayız.

Bu duygularla milletimizin mübarek kurban bayramını tebrik eder, bu güzel günlerin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious