Mutsuz aşk şişmanlatıyor

Mutsuz aşk şişmanlatıyor .12308
  • Giriş : 01.11.2007 / 17:56:00

Aşkta hüsrana uğrayanlar, acılarını yiyerek bastırmaya çalışıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeme bozuklukları olan insanların tedavisiyle ilgilenen Priory Grubunun bin genci kapsayan araştırmasına göre gençlerin üçte biri aşk hayatındaki mutsuzlukları karşısında yemek yemeye yöneliyor. Ankete katılanların yüzde 60'ı açlıklarını çikolata ve fast food'la bastırdıklarını söylemiş. Uzmanlar, bunun genel yeme alışkanlıkları konusunda kaygıları artıran bir veri olduğu kanısında. Ayrıca, uzmanlar, rahatlama amaçlı yenen yemeklerin bir süre sonra yeme bozukluğunu getirebileceği uyarısında bulunuyorlar.

ACI DAHA ÇOK YEMEK YEDİRİYOR
Yeme Bozukluğu Derneği’nden Sudan Ringwood, yeme bozukluğunun insanların duygularını kontrol etmeye çalıştıkları durumlarda ortaya çıktığını belirtiyor.

Priory Grubu'ndan doktor Peter Rowan ise gelecek nesli bu gençlerin yetiştireceğine dikkat çekerek 'Yeme alışkanlıklarını çocuklarına geçirecekler, şu anki koşullar devam ederse, yeme bozukluğu olan genç sayısı artmaya devam edecek' diyor. İngiltere'de 1.1 milyon İngiliz yeme bozukluğu teşhisi konmuş, ancak bu sayının çok daha fazla olduğu sanılıyor. Yetişkinlerin yüzde 52'si kendilerini kötü hissettiklerinde çikolata yerken yüzde 25'i abur cubura (cips, gofret, vb.) yöneliyor.Uzmanlara göre en iyi yöntem ise kuşkusuz sorun olduğunu hissettiğinizde hemen yardım istemek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious