Mut'ta mahsur kalan 3 kişiye ulaşılamıyor

  • Giriş : 29.01.2007 / 00:00:00

Mersin'in Mut İlçesi'de şiddetli tipi ve kar yağışı nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı Sertavul Geçidi'nde mahsur kalan 2 kadarstro görevlisi ile bir avcıdan haber alınamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Muş Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nün bir işi için Gökçetaşı Köyü'nden ayrılarak Sumakkuşağı Yaylası'na geçen topograf Yılmaz Işık ve mühendis Mahmut Dikilitaş, yayla mevkiinde ölçüm yaparken saat 16.00 sularında tipiye yakalandı. Jandarmayı arayıp durumu bildiren Işık ve Dikilitaş'tan, bir daha haber alınamadı. Söz konusu iki kişiden yaklaşık 10.00 saattir haber alınamıyor. Öte yandan aynı bölgede Metereşekli tabir edilen mevkide ava çıkan ve geri dönmeyen Nihat Uysal'la da irtibat kurulamıyor.

Söz konusu kişilerin kurtarılması için iki ayrı ekip oluşturularak arama çalışmalarına başlandı. Köye Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı 2, Karayolları'na ait 2 grayder, bölgeyi iyi bilen Orman Müdürlüğü'ne ait 2 arazöz ve ambulanslarla yola çıkan arama kurtarma ekipleri, şiddetli tipi nedeniyle görüş mesafesinin iyice düşmesi yüzünden çalışmalarına ara verdi. Ekiplerden bir kısmı Sertavul, bir kısmı da Gökçetaş Köyü'ne çekildi.

Arama kurtarma çalışmalarına devam etmek için tipinin dinmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious