Mutteki: Bizi suçlayanlar kendine baksın

Mutteki: Bizi suçlayanlar kendine baksın.13333
  • Giriş : 27.07.2008 / 13:53:00

İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, bütün zorluklara ve engellemelere rağmen nükleer teknolojide kayda değer başarılar elde ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mutteki, Tahran'da bugün başlayan Bağlantısızlar Hareketi toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, "Dünya güçlerinin muhalefetine, askeri tehditlerine, yaptırımlarına ve siyasi baskılarına rağmen nükleer teknolojide büyük başarılara imza attık" dedi.

Bağlantısızlar Hareketi ülkeleri başta olmak üzere "dost ve özgür" tüm ülkeleri, İran'ın nükleer enerji programını desteklemeye çağıran Mutteki, "İran, düşmanların bu konudaki baskı ve tehditlerine bugüne kadar boyun eğmemiştir" diye konuştu.

İran Dışişleri Bakanı, şunları söyledi:

"Onlar, İran'ın nükleer teknolojiyi elde etmekle bilim, ekonomi ve diğer alanlarda çok daha iyi noktalara geleceğini biliyorlar. İran'ı nükleer silah peşinde olmakla suçlayanlar ve onların müttefikleri her çeşit ve en tehlikeli nükleer silaha sahipler."

Mutteki, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 2009-2010 dönemi geçici adaylığı için de Bağlantısızlar Hareketi ülkelerinin İran'a destek vermelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*