Muzaffer hedefi altın madalya kazanmak

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü'nün milli sporcusu Bahram Muzaffer, İstanbul'da gerçekleştirilen Ahmet Cömert Boks Turnuvası'nda ikinci oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

44 Ülkenin katıldığı turnuvanın ilk turunda Koreli rakibini 2. rauntta sayı farkı ile , ikinci turdaki İsrail'li rakibini yine sayı farkı ile, yarı finalde Romen rakibini 29-21 gibi bir sayı farkıyla yenen Bahram Muzaffer, finalde Avrupa Dünya Şampiyonu Ukraynalı rakibine sayı farkı ile yenildi. Milli Takım sporcusu ve Avrupa ikincisi olan Muzaffer, milli takımla birlikte 24 Mayıs tarihinde Macaristan'da düzenlenen Avrupa Birliği Kupası'na katılacak.

Hedefinin temmuz ayında Bulgaristan'da yapılacak olan Avrupa Büyükler Şampiyonası'nda kürsüye çıkmak oluğunu belirten milli sporcu Bahram Muzaffer, en büyük hedefinin ise 2008 Olimpiyatları'nda altın madalya alarak Türkiye'nin ve Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü'nün bayrağının göndere çektirmek olduğunu söyledi. Muzaffer, "Ülkeme gurur yaşatmak istiyorum. 2004 yılında Atina Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden kafile içinde Bursalı hiçbir sporcumuz yoktu. Bu, Bursa için büyük bir eksiklik. Ancak, Bursa'nın layık olduğu şekilde 2008 yılında ise Pekin Olimpiyatları'nda bu gururu ben yaşatmak istiyorum"dedi.

Turnuva sonrası madalyası ile birlikte Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'i makamında ziyaret eden Bahram Muzaffer, aldığı ödülden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Başkan Keskin ise "Sporcumuzla gurur duyuyoruz Bahram inşallah geleceğin Olimpiyat şampiyonu dur dedi ve Yıldırım Belediyesi olarak sporun her dalında göstermiş olduğumuz başarılar devam edecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious