Muzaffer Tekin, Almanya'da uyuşturucu trafiğini idare etmiş

Muzaffer Tekin, Almanya'da uyuşturucu trafiğini idare etmiş.18133
  • Giriş : 14.08.2007 / 14:45:00

Ümraniye'deki cephanelik ev kapsamında tutuklanan eski subay Muzaffer Tekin'in ortak olduğu Doğuş Factoring aracılığıyla Almanya uyuşturucu trafiğini idare ettiği öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tekin bu nedenle Alman emniyeti tarafından takip edildiği de ortaya çıktı. Niedersachsen Eyaleti Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi raporuna göre Alman polisi, 2003 yılında Tekin'i uyuşturucu kaçakçılığı suçlaması ile izledi. Alman güvenlik güçlerine göre Danıştay saldırısında gözaltına alınan Tekin ve Ayhan Parlak diğer ortakları Ertuğrul Yılmaz ile birlikte Doğuş Factoring aracılığıyla uyuşturucu parasını aklıyordu. Yine Alman makamlarına göre üç ortaktan Yılmaz ise 2003 yılında uyuşturucu parası yüzünden öldürüldü.

Sabah gazetesi, Muzaffer Tekin hakkında yeni bir suç belgesini sayfasına taşıdı. Gazetenin haberine göre Ümraniye'deki cephanelik ev ile ilgili tutuklanan Tekin, 2003 yılında Alman polisinin uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle teknik takibine uğradı. Haberin kaynağı olan Niedersachsen Eyaleti Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Hannover Narkotik Şubesi'ne gönderdiği resmi raporda, Tekin'in Ertuğrul Yılmaz ve Ayhan Parlak ile 11 Şubat 2003 tarihinde yaptığı konuşmalar yer alıyor. Belgede Tekin, Yılmaz ve Parlak 'Türk kökenli uyuşturucu tüccarları ve kaçakçıları' olarak adlandırılıyor. Tekin'in uyuşturucu trafiğini organize etmekle suçladığı raporda üçlü hakkında şunlar söyleniyor:

'Kısa bir süre içerisinde yüklü miktarda uyuşturucunun Almanya'ya getirilmesini planlamaktalar. Telefon dinlemelerinden yaptığımız değerlendirmeye göre, bu konuda 3. bir şahıs daha bulunmaktadır. Bu şahsın adı Muzaffer Tekin olarak tespit edilmiştir. Muzaffer Tekin, üç ay evvel Almanya'ya sahte bir kimlikle seyahat etmiştir. Kendisi Hannover merkezde sık sık bulunmaktadır. Yaptığımız araştırmalara göre, Almanya'ya birçok kez giriş çıkış yaparak, uyuşturucu trafiğini muhtemel olarak organize etmektedir.'

Ertuğrul Yılmaz , Muzaffer Tekin'le Ayhan Parlak'ın ortak olduğu Doğuş Factoring'in kurucusu idi. Yılmaz, 23 Nisan 2003 tarihinde Almanya'da öldürülmesinden 2.5 ay önce Alman Emniyeti tarafından takibe alınmıştı. Yılmaz, Tekin ve Parlak üçlüsünün ortak oldukları şirket Doğuş Factoring'in avukatı Alparslan Aslan da geçtiğimiz Mayıs ayında Danıştay'a yönelik saldırı gerçekleştirmişti. Tekin ve Ayhan Parlak, Danıştay saldırısı soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı.

-Tekin Almanlara ajanlık da yapmış

Muzaffer Tekin hakkında Alman Emniyetinin uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla takip edildiği bilgisini veren belgeleri, bir dönem Alman Narkotik Dairesi için teknik takip memuru olarak görev yapan Talip Doğan Karlıbel ortaya çıkardı. Tekin'in Doğuş Faktoring'te ortağı olduğu Ertuğrul Yılmaz'ın Almanya'da uyuşturucu ticaretinden dolayı öldürüldüğünü öne süren Karlıbel, Doğuş Faktoring'in uyuşturucu işinden elde edilen paraların aklama için kullanıldığını iddia etti:

"Muzaffer Tekin, İstanbul'daki Alman Konsolosluğu'nda bulunan Alman Narkotik irtibat memuruyla buluşarak onunla bazı konularda işbirliğine gitmek istemiştir. Bu bir nevi, kendi yaptıkları işlerin ortaya çıkmaması için bir kılıftı. Ama kendisinin ve iş ortaklarının Alman Emniyeti tarafından dinlendiğinden habersizdi. Çünkü, Alman Emniyeti'nde, Ertuğrul Yılmaz, Ayhan Parlak ve Tekin'in yaptığı kaçakçılık üzerine, 600 sayfa telefon dinlemesi kaydı vardı."

Alman Emniyeti'nin belgelerine göre 11 Şubat 2003 tarihinde Ertuğrul Yılmaz ile Muzaffer Tekin arasındaki konuşma ise şöyle:

E.Y.: Üstat nasılsın, iyi misin?

M.T.: Sağ ol kardeşim ben iyiyim. Sen nasılsın?

E.Y.: Ben de iyiyim, bildiğin gibi.

M.T.: Ben burada her şeyi hazırladım. Yapılacak seyahat muhtemelen haftaya olacak.

E.Y.: Her şey kontrol altında mı? Herhangi bir problem yaşamayalım.

M.T.: Sınır kapılarında herhangi bir problem çıkmaz, her şey kontrolümüz altında.

E.Y.: Tamam üstat. Sen gelecek misin?

M.T.: Evet muhtemelen iki hafta sonra.

E.Y.: Ne oldu? Görüşmemiz kesildi.

M.T.: Benim telefon kartım bitti de, o yüzden kesildi. Yeni kart aldım, şimdi görüşmemize devam edelim.

E.Y.: Dediğim gibi üstat yolcumuz yola çıktığı zaman ve tam talimat ver de sorun yaşamayalım.

M.T.: Tamam. Ayhan ne yapıyor, nasıl iyi mi bari, ne arıyor, ne hatırımızı soruyor?

E.Y.: Ayhan da, Atilla ile Hamburg'a gitti orada bir iş vardı da anlayacağın.

M.T.: Tamam ona da selamımı ilet.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious