Müzeyyen Hanım'ın dizisi bitti!

Müzeyyen Hanım'ın dizisi bitti!.21024
  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Çocuklar Duymasın dizisinin Müzeyyen Hanım’ı son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tirod bezi ameliyatı sonrası hayatını kaybeden 53 yaşındaki sinema ve tiyatro oyuncusu Ayşen Tekin, Üsküdar Selimiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze merasimine sanatçının ailesi ve sanatçı dostları katıldı. Sanatçının Londra’da yaşayan kızı Gökçe Yiğitel’in cenaze namazı sırasında üzüntülü hali dikkat çekti. Sanatçının eski eşi Ender Yiğit, eşinin ölümüyle ilgili hukuki sürecin devam ettiğini ve doktor hatası olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

28 Temmuz 2006 tarihinde geçirdiği bir ameliyat sonrasında durumu ağırlaşan ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan tiyatro ve dizi oyuncusu Ayşen Tekin toprağa verildi. Tekin için Üsküdar Selimiye Camii’nde ikindi namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenazeye sanatçının kızı Gökçe Yiğitel, eski eşi Ender Yiğit, akrabaları ve "Çocuklar Duymasın" dizisinin oyuncuları katıldı.

Cenazeye katılan Yapımcı Birol Güven, Tekin’in ölümünden dolayı üzüntü duyduklarını ve onunla ilgili projelerin yarım kaldığını anlattı. Oyuncu Tamer Karadağlı ise Tekin’in ölümünün bütün arkadaşlarını ve kendisini derinden etkilediğini belirtti. Dizinin küçük oyuncusu "Havuç" lakaplı Furkan Kızılay ise Ayşen Tekin’in sette sürekli kendisine yardımcı olduğunu ve onu unutamayacağını dile getirdi.

Tekin’in eski eşi EnderYiğit, Ayşen Tekin’in ölümü nedeniyle şok yaşadıklarını söyledi. Olay ile ilgili hukuki sürecin devam ettiğini dile getiren Yiğit, kızı Gökçe’ye annesinin ölüm haberini havaalanında vermek zorunda kaldığını belirtti.

Kılınan cenaze namazının ardından sanatçı dostları tarafından omuzlara alınan Tekin’in cenazesi alkışlar arasında cenaze aracına konuldu. Tekin’in cenazesi buradan Karacaahmet Mezarlığı’na götürülerek defnedildi.

Özel bir hastanede tiroid bezi ameliyatı olan AyşenTekin, durumunun ciddileşmesi üzerine doktorların tavsiyesi üzerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmış, burada yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Çocuklar Duymasın, Çocuklar Ne Olacak isimli dizilerde ve Mum Kokulu Kadınlar adlı sinema filminde rol alan Ayşen Tekin 53 yaşındaydı.

2 Mart 1953’te Amasyada doğan Tekin İstanbul Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Felsefe bölümünü bitirdi. Tiyatroya 1970 yılıda Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’nda başlayan Tekin, seslendirme sanatçısı olarak da tanınıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious