Müzeyyen Senar'ın sağlık durumu

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

İzmir'deki evinde geçirdiği rahatsızlığın ardından sol tarafı felç olan Müzeyyen Senar'ın sağlık durumunda dünden bugüne hiçbir gelişme olmadığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Senar'ın anestezi yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor. Kısmi felç geçiren 87 yaşındaki Müzeyyen Senar'ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Sifil, dünden bugüne sağlık durumuyla ilgili önemli bir gelişme olmadığını söyledi.

Hastalığının özelliği sebebiyel Senar'ın yoğun bakımda tutulduğunu ifade eden Sifil, "Bilinci açık, konuşması çok anlaşılır olmamasına rağmen bizimle iletişime geçebiliyor ancak sağlıklı bir iletişim yok. Ciddi biçimde konuşma bozukluğu var. Yaklaşık beş gün yoğun bakımda tutulduktan sonra nöroloji servisine alınarak tedavisi devam edecek." dedi.

Müzeyyen Senar'ın geçirdiği felç sonrasında sol tarafının hiç çalışmadığını ancak vücudunun diğer yarısını oynatabildiğini anlatan Sifil, "Ayağa kalkıp kalkamayacağını, kaybolan işlevlerini yeniden kazanıp kazanmayacağını zaman gösterecek. Yaşı itibariyle geçirdiği enfarktın yerleşim bölgesi olan sol tarafı tutmuyor. Tamamen düzelme ihtimali yok." şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Aykut Sifil, ünlü sanatçının hayati tehlikesinin bulunup bulunmadığı yönündeki soruya ise şöyle cevap verdi: "İleri yaş, her olayda risk faktörü. Yaşı ve eşlik eden hastalıkları sebebiyle hayati yönden risk altında."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious