Müzikholde silahlı kavga!

  • Giriş : 27.05.2007 / 11:10:00

Tuzla'da bir müzikholde çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü 3 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay sonrasında polis ekiplerinin yaptıkları çalışmalarda kavgaya karıştıkları öne sürülen 4 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen şahıslar, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan cezaevine gönderildi.
Edinilen bilgiye göre olay, Cami Mahallesi Ahmet Kılıç Bulvarı Yeni Cami Sokak'taki Nazar Müzikhol isimli eğlence yerinde meydana geldi. İddialara göre daha önce eğlence yerine geldikleri ve buradaki çalışanlarla aralarında gerginlik çıktığı ileri sürülen Volkan B. (30), Yasin A. (26), Uğur Y. ve Serkan D. (26) yanlarına birkaç arkadaşını daha alarak aynı eğlence yerine geldiler.

Farklı masalara küçük gruplar halinde oturan şahıslardan bazıları ile müzikhol çalışanları arasında bir süre sonra tartışma başladı. Çıkan kavgada taraflar birbirlerine bıçak ve tabancayla saldırdılar. Bu sırada sahnede şarkı söyleyen sanatçı Tuncel Ö.'de (39) kendisini yaşanan arbedenin içerisinde buldu. Açılan ateş sonucu kimse yaralanmazken, aldığı bıçak darbeleri ile yere yığılan sanatçı Tuncel Özçelik ve müzikhol çalışanlarından İlyas Elmacı (23) hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık iki yıldır müzikholde ses sanatçısı olarak çalıştığı öğrenilen Özçelik yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken ameliyata alınan Elmacı'nın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Müzikhol çalışanlarından Müzaffer Ergün (44) ve Gürsel Bulut'da (33) olayda darp edilerek hastanede tedavi altına alındı.

Olay yerine gelerek çalışmalara başlayan Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkileri Özçelik'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen Volkan B., Yasin A., Uğur Y. ve Serkan D.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Zanlılarla birlikte bir adet Kelebek tabir edilen bıçak, iki adet 7.65 mm'lik ruhsatsız tabanca da ele geçirildi.

Tuzla Adliyesi'ne sevk edilen zanlılar çıkarıldıkları mahkemece "ölümle ve yaralamayla bite kavgaya karışmak" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious