My life online: Online hayatım

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Sony, kablosuz bağlantı ile anından mesajlaşma sağlayan taşınabilir aygıtını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sony, yeni aygıtı için anında mesajlaşma piyasasının dev isimleriyle anlaştı.

iPod ve Nintendo DS gibi taşınabilir eğlence aygıtlarına alternatif olarak geliştirdiği aygıtlardan beklediği başarıyı elde edemeyen Sony, yeni bir aygıtla tekrar gündemde. Mylo olarak çağrılan ve diğer ürünleri gibi daha çok gençlere hitap eden ürün, kablosuz İnternet bağlantısı aracılığıyla anında mesajlaşma işlevi görüyor. Yahoo, Google ve Skype gibi anında mesajlaşma sektörünün büyük isimleriyle anlaşan Sony, aygıtla ayrıca sesli görüşme imkanı da sağlıyor.

Sony yaptığı duyuruda Mylo isminin, “My life online” (Online hayatım) kelimelerinden türetildiğini açıkladı. Küçük bir ekrana ve klavyeye sahip olan ürün, iletişim özelliklerinin yanı sıra müzik çalabiliyor, video ve resim görüntüleyebiliyor. Kullanıcının dosyaları ise, üründe dahili bir şekilde bulunan 1 GB’lık flaş bellekte depolanıyor. Kullanıcılar ayrıca isterlerse ürün üzerindeki giriş aracılığıyla Memory Stick kartlarla ürünün depolama alanını genişletebiliyorlar.

Sony, son beş yıldır olağanüstü bir rekabete şahit olan taşınabilir eğlence aygıtları piyasasında payını artırmak için pek çok ürün piyasaya sürdü. Bunlar arasında farklı bir şekilde yeniden hayat bulan Walkman markası ve Playstation Portable (PSP) başı çekiyor. Fakat Sony, diğer eğlence elektroniği piyasalarında elde ettiği başarıyı bu alanda yakalamakta zorlanıyor. Walkman ve PSP’nin en büyük rakipleri olan iPod ve Nintendo DS, dünya çapında elde ettikleri satış rekorlarıyla dikkatleri çekiyorlar.

Sony, Mylo’yu Eylül ayından itibaren ABD’de satışa sunmayı planlıyor. Sony yaptığı açıklamada aygıtın sadece ABD’de satılacağını belirtti. Aygıtın ileride diğer bölgelerde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Mylo’nun fiyatı ise 350 Dolar olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious