Myanmar felaketi sanıldığından daha büyük

Myanmar felaketi sanıldığından daha büyük.28891
  • Giriş : 31.05.2008 / 06:36:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 08:56:16

Nargis kasırgasının 134 binden fazla kişinin ölümüne yada kaybolmasına neden olduğu Myanmar'da felaketin boyutlarının tahmin edilenden çok daha büyük olduğu, bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2 Mayıs'ta etkili olmaya başlayan fırtınanın ardından ülkeye girmeyi başaran ilk Türk yardım derneği olan Kimse Yok Mu, 1 milyondan fazla kişinin evsiz kaldığı Myanmar'daki çalışmalarını sürdürüyor.

Myanmar'da yaklaşık 5 bin aileye gıda dağıtımı yapan Kimse Yok Mu Derneği daha kalıcı çözümler için Türk halkından destek bekliyor. Gıda, temiz su ve ilaç sıkıntısı had safhada. Kasırganın ardından yerle bir olan ülkede birçok bölgeye ulaşma konusunda da lojistik zorluklar yaşanıyor.

Derneğin Myanmar'da bulunan yetkilisi Ercan Ülgür, 15 gündür afet bölgesinde bulunduklarını ve yaşanan felaketin tahmin edilenden daha büyük olduğunu kaydetti.

İlk etapta acil ihtiyaçları karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Ülgür, "Myanmar'da bulunduğumuz süre içerisinde incelemelerde bulunduk. Acil ihtiyaçları karşılamak için yaklaşık 5 bin aileye erzak dağıttık. Yardımlarımız devam ediyor. Fakat Burada felaket bizim tahmin ettiğimizden daha büyük. Bazı bölgelere ulaşmada hala güçlük çekiliyor. Türk halkının buraya acil destek vermesi gerekiyor" dedi.

Kimse Yok Mu Derneğinin, Myanmar için başlattığı yardım kampanyasına destek vermek için www.kimseyokmu.org.tr sayfasından bilgi alınabilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious