MYO mezunlarının heyecanla beklediği görüşme

MYO mezunlarının heyecanla beklediği görüşme.12043
  • Giriş : 23.01.2008 / 08:50:00

MYO mezunlarının heyecanla beklediği görüşme Genelkurmay Başkanı'na soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiltere Dışişleri Bakanı David Miliband ile görüşen Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt,gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, YÖK'ten görüşme talebinin henüz gelmediğini söyledi.

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, İngiltere'deki resmi temaslarını sürdürüyor. Dün İngiltere Genelkurmay Başkanı ile görüşmesinden sonra Büyükanıt bugün de Dışişleri Bakanı David Miliband ile görüştü. Ardından otele gelen Büyükanıt gazetecilerin sorularını yanıtladı. İngiltere'deki temasları ile ilgili konuşan Büyükanıt, "Türkiye'nin tezlerini olabildiğince dostlarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Bunda kimsenin şüphesi olmasın. Biz askeriz. Terörizmin silahlı mücadele boyutuyla uğraşıyoruz. Bizim amacımız dünyanın bu olaya bakış açısını görmek. Bunun sonucunda kendimize bir yol çizmektir."dedi.

YÖK Başkanı'nın Meslek Liseleri mezunları için askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı ile randevu aldığı söylemleri üzerine Büyükanıt, "Ben YÖK'ün görüşme davetini henüz almadım. Olabilir, o da bir devlet kurumudur. Ancak ben de gazetelerden öğrendim, davet henüz bana ulaşmadı." şeklinde cevapladı.

Bir gazetecinin, PKK'nın en çok finansal destek aldığı ülkelerden birinin de İngiltere olduğu görüşü üzerine ise Büyükanıt, "Biz olayın uluslararası boyutuyla ilgileniyoruz. Bunlar hassas konular. Sanırım bunlar (PKK) Pazar günü gösteri yapmışlar. Olabilir. Gösteri düzenlesinler. Bu bizim mücadele azmimizi kuvvetlendirir. "dedi.
Yaşar Büyükanıt son olarak türban ile ilgili bir soruyu ise cevapsız bırakarak başörtü ile ilgili bir soruya ise Büyükanıt, "Ülkem ile ilgili bir sorunu yurtdışında konuşmak istemiyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious