Naaş KARŞIYAKA MEZARLIĞINA GÖTÜRÜLÜYOR!

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Haber Aktüel Kocatepe Camisindeki cenaze törenini ve kılınacak namazı dakika dakika takip ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TÖRENİN GEÇMİŞİ AŞAĞIDADIR
___________________________________________________________________
1- DYP Genel Başkan Mehmet Ağar’da Özbilgin için düzenlenen törene katıldı. Öte yandan hükümetten törene henüz katılan olmadı.

2- Tören yerine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal geldi. Ve şuanda törene katılan vatandaşlar ”HÜKÜMET İSTİFA” diye slogan atıyorlar.

3- Danıştay içerisinde tören devam ediyor. Özbilgin’in Kocatepe camiisinde kılınacak cenaze namazı için hazırlıklar sürüyor. Hala ziyaretçiler gelmeye devam ediyor. Dışişleri Bakanı Gül şuan Danıştay binası önünde.

4-Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu’da şuan tören alanında.

5- Tören katılımcıları İstiklal Marşını okuyor.

6- Tıklım tıklım dolu olan Danıştay binası bahçesinde hareketlilik devam ediyor. Tüm kuvvet komutanları naaşın yanındalar. Anlara’da trafiğin aksadığı öğrenildi. Hükümeti temsilne Abdullah Gül’de Danıştay’daki yerini aldı.

7- Danıştay Başkanı Çörtoğlu konuşuyor. Çörtoğlu; ’Arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum.’

8-Saldırıda ölen Özbilgin’in cenaze töreninde anma konuşmalarına devam ediliyor.

9- 64 yaşında aldığı kurşun darbesi ile hayatı kaybeten Özbilgin için Danıştay’da düzenlenen tören sona erdi. Özbilgin’nin naaşı İkindi namazını müteakiben Kocatepe camiinde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığına defnedilecek.

10-Özbilgin’in toprağa verilmesi törenine Başbakan Erdoğan Antalya’daki programından dolayı katılamadı. Özbilgin’in ailesi taziyeleri kabul ediyor.

11- Danıştay önündeki törene çok yoğun bir katılım var. Vakit gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra bugün olayla alakalı 5 kişi daha gözaltına alındı.

12- Özbilgin’in naaşı şuanda Danıştay binasının önünde bekletiliyor. Cenaze Kocatepe Camiisine götürülecek. Törene katılanlar ’yuuh’larla ve alkışlarla tepkilerini ifade ediyorlar.

13- Emekli vali Özbilgin için Danıştay’daki törenden önce İçişleri Bakanlığın da bir tören düzenlenmişti. Özbilgin’in ailesinin çok bitkin olduğu gözlendi.

14- Törene her kesimden bir katılım söz konusu. Danıştay binasının olduğu alan tıkabasa dolu. Katılımcılar şuan ’Türkiye laiktir laik kalacaktır’ sloganlar atıyorlar.

15- Danıştay 2. Daire Başkanlığı Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in cenazesi şu saatlerde hala Danıştay’da.

16- Polisler Özbilgin’in Türk bayrağına sarılı naaşını omuzlarında Kocatepe camiisine götürüyorlar. Alkışlar var. Türkiye laiktir ve laik kalacak sloganları atılmaya devam ediyor.

NOT: Alınan bilgilere göre az evvel İstanbul’da da saldırı olayıyla ilgili 4 kişi daha göz altına alındı. Böylece gözaltına alınan sayısı 9’a yükselmiş oldu.

17- Binlerce kişi şuan Kızılay’dan yürüyerek Kocatepe camiisine doğru gidiyor. Cenaze arabası ile naaşı götürülen Özbilgin’in aileside taziyeleri almaya hala devam ediyor.

18- Cenaze ellerde şuanda Kocatepe camisine getirildi. Zaman zaman Başbakan ve hükümet hakkında olumsuz sloganlar atılıyor. Alkışlarla şuanda Özbilgin’in naaşı Kocatepe Camisinde.

19- Kocatepe camisinde de büyük yoğunluk var. Özbilgin’in eşi güçlükle ayakta duruyor. Cenaze şuan polislerin koruması altında bekletiliyor.

20- Kocatepe cami avlusunu binlerce kiçi doldurdu. Kalabalık giderek artıyor. Özbilgin’in naaşının bulunduğu alan çiçeklerle donatıldı.

21- Özbilgin’in naaşının yanında sloganlar devam edyor. ”Katiller dışarı” diye sloganlar atan insanlar Kocatepe camisini doldurmuş durumda.

22- Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Ahmet N. Sezer’de katıldı. İstanbul’da ikindi ezanı okundu. Kılınan İkindi namazının ardından cenaze namazıda kılınacak ve naaş Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecek.

23- Büyük kalabalık cami cemaatinin ikindi namazını kılarak dışarıya çıkmasını bekliyor. Slogan seslerini kesmeyen grupler hükümete ve bazı basın-yayın organlarına yönelttikleri sloganlarıda söylemeyi ihmal etmiyorlar. Deniz Baykal ve bir çok kişi ikindi namazını kılmak için camiye girmedi.

24- İnsanların ellerinde Türk bayrakları var. Cenaze töreni bir anlamda laiklik gösterilerine dönüşmeye başladı. Özbilgin’in cenaze namazı çok kısa bir zaman sonra kılınacak ve Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecek. Haber Aktüel’den ayrılmayın.

25- Az sonra cenaze namazı kılınacak. Camiden çıkanlar var. ’Susma sustukça sıra sana gelecek’ diye bir grup sloganlar atıyor. Diyanet İşleri Başkanı tören alanında. Az sonra cenaze namazı kılınacak.

26- Şuanda cemaat yerini alıyor. Ve imam cenaze namazının nasıl kılınacağını tarif ediyor. Ve namaza duruldu.

27- Cenaze namazı kılındı. En ön saflarda siyasi liderler ve askeri komutanlar bulunuyordu. Cenaze şuan Kocatepe camisinden defnedilmek üzere yola çıktı.

28- Törene katılanlar yöneltilen ’Hakkınızı helal ediyor musunuz’ sorusuna herkes ’Helal ediyoruz’ cevabını verdi. Ve şuanda hükümet istifa diye yine sloganlar atılıyor.

29- Bülent Ecevit’te şuan cenaze törenine katılmak için Özbilgin’in naaşının bulunduğu alana geldi.

30- Özbilgin’in naaşı şuan omuzlarda Karşıyaka mezarlığına götürülüyor. Halk sloganlar atmaya ve alkışlarla hükümeti protesto etmeye devam ediyor.

31- Protestolarla karşılaşan İçişleri Bakanı Abdullatif Şener protesto edildi. Şuan Şener tören yerinden ayrılıyor.

32- MHP lideri Devlet Bahçeli ve Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’da halkın eleştirilerine maruz kaldı.

33- Cenaze törenine katılan kabine üyeleri cami avlusundan çıkmak için arkaya kapıyı kullandılar.

34- Özbilgin’in cenazesi şuan Karşıyaka mezarlığına götürülüyor. Cenaze törenini çok sayıda basın mensubu takip ediyor.

35- Cenaze Karşıyaka mezarlığına götürülmeye devam ediyor. Haber Aktüel töreni dakika dakika takip ediyor. Binlerce insan Kocatepe camisi ile Karşıyaka Mezarlığı arasında ki yolu kapamış durumda. Grupların ellerinde pankartlar ağızlarında ise sloganlar var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious