Naim Süleymanoğlu için dua istedi

Naim Süleymanoğlu için dua istedi.12875
  • Giriş : 03.05.2009 / 13:43:00

Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, Naim Süleymanoğlu için tüm camiadan ve sevenlerinden dua beklediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Zeki Türkeş, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Selimoğlu ve milli halterci Taner Sağır, Bolu'da bir otelde kampta bulunan Yıldız Milli Halter Takımını ziyaret etti. Türkeş, kampta bulunan haltercilerin çalışmaları hakkında antrenörlerden bilgi aldı.

Zeki Türkeş burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, rahatsızlığı nedeniyle önceki gün İstanbul'da hastaneye kaldırılan Avrupa dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci ve Halter Federasyonu Asbaşkanı Naim Süleymanoğlu'nu ziyaret ettiklerini ifade ederek, ''Naim için tüm camiadan ve sevenlerinden dua bekliyoruz. Genel durum itibariyle şu anda solunum cihazına bağlı, yoğun bakımda. İyiye doğru gittiği konusunda doktorların bize söylemleri var. Solunum ve kalple ilgili sıkıntılarının olduğunu söylediler. Biz inanıyoruz, o güçlü bir sporcu, güçlü bir insan. Bunları aşacağına inanıyoruz. Herkesten dua bekliyoruz'' dedi.

Türkeş, Naim Süleymanoğlu'nun bulunduğu hastanedeki temizliği ve titizliği gördüğünü belirterek, ''Türk hekimlerine bu noktada kesin ve net olarak güveniyorum. Naim Süleymanoğlu'nun yurt dışında tedavi edilmesindeki takdir hükümetindir'' diye konuştu.

Nail Süleymanoğlu'nun üşütme kaynaklı olarak hastaneye kaldırıldığını vurgulayan Türkeş, ''Akciğerlerinde su toplaması söz konusu. Bunlar birbirlerini tetiklemiş. Bize genel verilen bilgi bu şekilde'' dedi.

-''NAİM AĞABEYİN BU HALİ BİZİ ÇOK ÜZDÜ''

Milli halterci Taner Sağır, çocukluğunda Naim Süleymanoğlu'nu örnek aldıklarını ifade ederek, ''Naim ağabeyi örnek alarak buralara geldik. Abimizin başına böyle bir olayın gelmesi bizi çok üzdü. İnsan ister istemez daha önce örmek aldığı, başarısı ile övündüğü insanın, hatalar nedeniyle bu hale gelmesine üzülüyor. Naim ağabey için duacıyız. İnşallah biran önce iyileşir ve ayağa kalkar. Bizim camiamızda görev alır. En azından bu şekilde bizi mutlu eder'' şeklinde konuştu.

-YILDIZ MİLLİ TAKIM'IN HAZIRLIKLARI-

Yıldız Milli Takım'ın bu yıl ilk kez Dünya Şampiyonası'na Bolu'da hazırlandığını ifade eden Türkeş, ''Bolu'da arkadaşlarımız uzun bir süredir kamp halindeler. Tayland'ta 17-24 Mayıs 2009 tarihinde yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Bolu kampında 11 sporcu ve 4 antrenör bulunuyor. 16 Mayıs tarihinde takım İstanbul'a gidecek ve oradan da Tayland'a hareket edecek. Takım iyi bir kamp dönemi geçiriyor. Madalya şansımız var. Rengi ne olursa olsun madalya bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Selimoğlu, haltercilerin rahat bir kamp dönemi geçirmesi için ellerinden gelen herşeyi yaptıklarını ifade etti.

Kampta bulunan halterciler ise yoğun ve zorlu bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade ederek, ''Türkiye'nin adını tüm dünyaya duyurmak için çalışıyoruz. Amacımız Tayland'tan madalya ile dönmek. Bunun için çok çalışıyoruz'' diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*