Nakavt olan boksör öldü

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Endonezya'daki bir boks maçında kafasına aldığı darbe sonrası navakt olan boksör, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençler tüy sıklette mücadele eden 27 yaşındaki Anis Dwi Mulya, önceki gün yaptığı maçın 6. raundunda kafasına aldığı bir darbeyle nakavt olarak maçı kaybederken, maçtan sonra kaldırıldığı hastanede, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayata döndürülemedi.

Yerel televizyondan da yayınlanan maçta rakibi Irvan Bone'ye yenilen genç sporcu, kafasına aldığı ağır darbenin ardından hastanede tedavi altına alınmış ve beyin ameliyatı geçirmişti.

Endonezya'da sık sık boksör ölümleri yaşanırken, Mulya'nın ölümüyle birlikte, ülke spor tarihinde rakibinden aldığı darbeyle ölen boksör sayısının 23'e ulaştığı kaydedildi.

2002 yılında Dünya Boks Konseyi (WBC), 2001 yılında yaşanan bir dizi ölüm olayının ardından, Endonezyalı boksörlerin WBC müsabakalarında mücadele etmelerini yasaklamış, ardından Endonezya Federasyonu tarafından güvence verilmesiyle birlikte yasak tekrar kaldırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious