Nakitle ödeme yılda 3 gün kaybettiriyor

Nakitle ödeme yılda 3 gün kaybettiriyor .8938
  • Giriş : 05.11.2007 / 14:19:00

Evle işyeri arası yolculuklar sırasında nakitle yapılan ödemeler insanlara haftada 1 saatin üzerinde bir süre, yılda ise yaklaşık 3 gün kaybettiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Visa Europe tarafından Londra'da gerçekleştirilen “Time in Motion” araştırmasına göre, evle işyeri arası yolculuklar sırasında nakitle yapılan ödemeler insanlara haftada 1 saatin üzerinde bir süre, yılda ise yaklaşık 3 gün kaybettiriyor.

Düzenli olarak ev ile işyeri arasında yolculuk yapan 100’ün üzerinde çalışanla yapılan araştırmaya göre, Londra’da evle iş arasında yolculuk yapanların yüzde 63’ü her hafta ortalama iki ya da üç kez para çekiyor. Bu işlemin yapıldığı sırada beklenen süre dahil yaklaşık 146 saniye sürdüğüne işaret edilen araştırmada, bunun da kişinin her hafta 7 dakikanın üstünde bir süreyi nakit çekme noktalarında harcaması anlamına geldiği kaydedildi.

Visa araştırmasına göre, evle iş arasında yolculuk yapanların üçte biri her hafta yedi kez gazete alıyor ve nakitle ödeme için ortalama 31 saniye harcıyor. Bu da haftada üç buçuk dakikaya, yılda ise üç saat, sekiz dakika 34 saniyeye karşılık geliyor.

Londra’da evle işyeri arası yolculuk yapanların yüzde 37’si haftada ortalama dokuz kez kahve alıyor ve nakitle yaptıkları her ödemede 162 saniye harcıyor. Bu da haftada toplam 24 dakika 18 saniyelik bir süre alıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 35’i ise, haftada dokuz kez yemek ve atıştırma için ödeme yapıyor. Yemek ödemelerinde 158 saniye harcanırken, bu süre haftada 23 dakika 42 saniyeye yılda ise yaklaşık 20 saat 36 dakikaya karşılık geliyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 19’u haftada dokuz kez yol üstündeki markete uğruyor ve her defasında ödeme için, kuyruktaki bekleme süresi hariç ortalama 82 saniye harcıyor. Bu durum da haftada 12 dakika 19 saniye, yılda ise toplam 10 saat, 41 dakika ve 19 saniyenin sadece markette yapılan ödeme için harcandığını ortaya koyuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious