Namaza giderken emanet etti, soyuldu

Namaza giderken emanet etti, soyuldu.11537
  • Giriş : 13.12.2008 / 08:00:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 00:01:02

"Ben namaza gidiyorum" diyerek dükkanı emanet ettiği anne kız tarafından soyuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırıkkale'de cuma namazı kılmak için dükkandan ayrılan kuyumcu, dükkanı emanet ettiği müşteri kılığındaki anne-kıza dükkanı emanet edince soyuldu.

Çarşı Camii yanındaki ticaret merkezinde kuyumcu dükkanı bulunan Mehmet Yazan, dükkanın önündeki cemaatle birlikte cuma namazını kılarken, altın almak için geldiklerini söyleyen Muazzez Ş. (40) ile kızı İlbasan Ş. (18) tarafından soyuldu. 18 bin YTL'lik ziynet eşyası ile 2 bin YTL parayı alıp giden anne-kız, güvenlik kamerası tarafından tespit edildi.

CUMA NAMAZINDA MEYDANA GELDİ

Hırsızlık olayı, geçen cuma günü Kırıkkale Merkez Çarşı Camii yanındaki ticaret merkezinde bulunan Mehmet Yazan'a ait kuyumcu dükkanında meydana geldi. Yazan'a ait kuyumcuya giren Muazzez Ş. ile kızı İlbasan Ş., altın almak istediklerini söyledi. Bu sırada ezan okunurken, kuyumcu Mehmet Yazan, cuma namazını kılacağını söyleyip anne ile kızından dükkanda beklemelerini istedi. Yazan, caminin avlusundan dükkanının önüne kadar taşan cemaatle birlikte saf tutarken, anne-kız 18 bin YTL'lik altını torbaya doldurup, kasadaki 2 bin YTL'yi aldı. İlbasan Ş., altın ve paralarla dükkandan ayrılırken, annesi Muazzez Ş. ise kuyumcunun namazı kılıp dönmesini bekledi.

ANNE GÖZALTINA ALINDI

Namazdan sonra dükkanına dönen Yazan, altınlar ve kasadaki paranın yerinde olmadığını fark etti. Kadına, kızının nerede olduğunu soran kuyumcu Yazan, kadının “Ben o kızı tanımıyorum” demesi üzerine şaşkına döndü. Kuyumcunun şikayeti üzerine olay yerine gelen polis, Muazzez Ş.'yi sorgulayıp, kaçan kızı İlbasan'ı Ş.'yi Etiler Mahallesi'ndeki evinde ziynet eşyaları ve aldığı 2 bin YTL ile birlikte yakaladı. Soygun anı güvenlik kameralarınca da tespit edilirken, anne-kız çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*