Namazı anlayarak kılmak isteyenler için

Namazı anlayarak kılmak isteyenler için.13087
  • Giriş : 18.11.2008 / 14:05:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:45:07

Dinin direği olan namaz onu anlayarak kılan ve mahiyetini idrak edenler için miraç mertebesi demektir. Namazda geçer her duayı anlamak için bir rehber arıyorsanız, o bu kitaptır...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Müminler için Namaz, İslâm'ın beş esasından biri ve çok önemli bir ibadettir. Kuran'da inanmaya ait meselelerin hemen ardından namazdan bahsedilir. Namaz, mümin'in günde en az beş defa içine girip temizlendiği, sonsuzluğa doğru akıp giden bir tövbe ve arınma ırmağıdır.' Dinin direği namaz', kendisine hususi bir vaktin ayrılması ve başlamadan önce de mutlaka özel bir hazırlık gerektiren mühim bir ibadettir.

Prof. Dr. Davut  Aydüz, Namazı Anlayarak kılmak adlı eserinde, Namazda okunan tüm dualarının türkçe açıklamasına yer veriyor.

Namaz kılan kimsenin, okuduğu duaların ve surelerin mânâsını bilmesi, ibadetin, huşu ve huzur içinde hissedilerek eda edilebilmesi için önemlidir.

Prof. Dr. Davut Aydüz'ün namazda ve sonrasında okunan duaların anlam ve açıklamalarının verildiği “Namazı Anlayarak Kılmak” kitabı Işık Yayınlarından çıktı.

Kuran'ın ihtiva ettiği esasları ana hatlarıyla barındıran ve namazlarda mutlaka okunan Fatiha suresinin de sadeleştirilerek tefsir edildiği esere;  NT ve tüm seçkin kitap evlerinde.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*